Rusya’dan Trump’ı kızdıracak açıklama: Akıllı Tomahawk şifresini çözdük

29 Mayıs 2018 Salı 15:16
Bu haber 33712 kez okundu

Rusya askeri sanayi yetkililerinden Vladimir Miheyev, ABD, İngiltere ve Fransa’nın 14 Nisan’da Suriye’ye yönelik düzenledikleri harekat sırasında kullanılan Tomahawk füzelerinin şifrelerini çözdüklerini ve onlara karşı koyacak elektronik muharebe araçları geliştirmeye hazır olduklarını açıkladı.

Rusya'dan Trump'ı kızdıracak açıklama: Akıllı Tomahawk şifresini çözdük
 Rusya’daki “Radyo-elektronik teknolojiler” askeri fabrikasında yapımcılara danışmanlık görevini yürüten Miheyev, “Suriye’de ABD’nin kullandığı ve parçalanmadan ele geçirilen Tomahawk füzesi bilindiği üzere bir süre önce Moskova’ya getirilmişti. Biz bu füzenin şifrelerini çözdük. Hangi frekansları kullandığını. Hedefi nasıl kilitlendiğini ve nasıl yönetildiğini en ince ayrıntısına kadar çözdük. Bu sayede bir iki yıl içerisinde bu füzeleri hedefine ulaşmadan havada etkisiz hale getirecek elektronik muharebe karşı silah geliştirmemizin yolu açılmış oldu” dedi.
 
14 Nisan Suriye operasyonu sırasında ABD, İngiltere ve Fransa, Suriye’deki kimyasal silah şüphesi olan 6 hedefe 105 seyir füzesi fırlatmıştı. BMGK’daki birkaç hararetli toplantı ardından operasyon arifesinde açıklama yapan Donald Trump “Rusya hazır ol. Akıllı füzelerimiz geliyor” demişti.
 
(Hürriyet)

Yorum Gönder

@name x