Cavcav ’3 Büyükler’e Ateş Püskürdü

27 Ocak 2015 Salı 08:55
Bu haber 672 kez okundu

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, “Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe 3’ü birleşirler, kendi aralarında oynarlar. O zaman havuzun bütün parası onlara gelir, bir sıkıntı da olmaz. 15 tane kulüp, bu 3 tane kulübün piyonu mu?" dedi....

Cavcav '3 Büyükler'e Ateş Püskürdü
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, “Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe 3’ü birleşirler, kendi aralarında oynarlar. O zaman havuzun bütün parası onlara gelir, bir sıkıntı da olmaz. 15 tane kulüp, bu 3 tane kulübün piyonu mu?" dedi.
Spor Toto Süper Lig’in 17. haftasında sahasında Beşiktaş’ı konuk eden Gençlerbirliği maçtan 0-2 mağlubiyetle ayrıldı. Maçın ardından Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav açıklamalarda bulundu.

“BEŞİKTAŞ’TAN DAHA İYİ FUTBOL BEKLİYORDUM”
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Beşiktaş’ın daha iyi bir futbol oynamasını beklediğini belirterek, “İnsan, mağlup olduğu zaman söyleyecek pek bir söz bulamıyor. Bana göre, çok güçlü bir Beşiktaş karşısında çok genç bir takıma sahibiz. 2 tane, 3 tane oyuncumuz sarı kartlı ya da sakat, onları oynatma imkanı bulamadık. 2-0’lık bir mağlubiyeti normal olarak görüyorum. Ancak şampiyonluğa oynayan bir Beşiktaş’ın daha iyi bir futbol oynamasını bekliyordum. Gençlerbirliği karşısında gol atan taraf Beşiktaş oldu ama futbol oynayan taraf Beşiktaş’tı diyemem. Dolayısıyla ben Beşitaş’ı kutluyorum. Futbolda mağlubiyet de galibiyet de şereflidir" ifadelerini kullandı.

“BEŞİKTAŞ, GALATASARAY, FENERBAHÇE KENDİ ARALARINDA OYNASIN”
Fenerbahçe’nin havuzdan ayrılacağı yönündeki söylentileri değerlendiren Cavcav, şöyle konuştu:
“Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe 3’ü birleşirler, kendi aralarında oynarlar. O zaman havuzun bütün parası onlara gelir, bir sıkıntı da olmaz. 15 tane kulüp, bu 3 tane kulübün piyonu mu? Eğer, Gençlerbirliği olmazsa, Antalya olmazsa, Karabük olmazsa, bu takımlarımızın şampiyonluğunu nasıl ilan edecekler? O zaman bu üç kulüp İstanbul’da birleşirler. Orada Feriköy var, Kartal var, Beykoz var, Sarıyer var… Kendi aralarında bir lig kurarlar, biz de kurtuluruz onlar da havuzdan gelen paranın tamamını alırlar. Biz, havuz da olmasa Allah’ın inayetiyle gene dimdik ayakta dururuz. Bugün Gençlerbirliği, herkese örnek olacak bir kulüptür. Allah’tan başka kimseye borcu olmayan bir kulübüz. Bugün, 1 trilyon 254 milyar lira devlete vergi getirdik. Kötü laf sahibine aittir, büyüklük de Allah’a mahsustur. Büyük kulüpler, Anadolu kulüplerini himayesine alıp onlara destek çıkmalıdır. Havuzdan gelen paranın yüzde 50’si Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor’a gidiyor. Fenerbahçe’nin 5 şampiyonluğa varsa, Galatasarary’ın 7 şampiyonluğu varsa, ayrıca şampiyonluk payı veriliyor. 40 puan aldığımız taktirde, havuzdan aldığımız para 12 milyon Dolar, gerisini siz değerlendirin.”
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x