Ankaragücü’nde Açlık Grevi

23 Kasım 2014 Pazar 18:00
Bu haber 1044 kez okundu

Ankaragüçlü taraftarlar, zor günler geçiren 105 yıllık Ankaragücü’nün düştüğü durumu gündeme getirmek amacıyla açlık grevi başlattı. Ankaragüçlü bir grup taraftar, kulübün Tandoğan Tesisleri önünde açlık grevi başlattı....

Ankaragücü'nde Açlık Grevi
Ankaragüçlü taraftarlar, zor günler geçiren 105 yıllık Ankaragücü’nün düştüğü durumu gündeme getirmek amacıyla açlık grevi başlattı.
Ankaragüçlü bir grup taraftar, kulübün Tandoğan Tesisleri önünde açlık grevi başlattı. Tesis önüne "Ömrümüzden yedik, cebimizden harcadık" yazılı pankart açan 100 kişilik grup, "Sahipsiz Ankara" sloganı attı.
Daha sonra grup adına basın açıklaması yapıldı. Açıklamada Ankaragücü taraftarı Berkay Demirdamar, "Bizler 105 yıllık, cumhuriyetten önce kurulmuş, tarihi değerlere sahip bir takımın taraftarlarıyız. Ankara ülkemizin yönetildiği başkent unvanını taşıdığı, birçok genel müdürlüklerin bulunduğu, Meclis’in bulunduğu şehirdir. Bu şehre hak ettiği değerin verilmesi için çağrıda bulunuyoruz" dedi.
Büyük şehirlerin futbol takımlarıyla tanındığını belirten Demirdamar, şunları kaydetti: "Kimse Madrid veya Münih şehrini bilmezken, bu şehrin takımları Real Madrid ve Bayern Münih’i bilirler. Ankaragücü son 5 yıldır yanlış yönetimler sonucu, eski adıyla 3. Lig’de mücadelesini sürdürüyor. Geçen yıl şehirde oluşan hareketlilik, bu yıl hareket sağlayanlar tarafından geri çekildi. Çünkü yerel seçimlerin gündemi belirlemesi bitti, 2015 seçimlerine az bir zaman kaldı. Bugün yanımızda olmayanlar seçim sürecinde bizden destek beklemesinler. Ankara şehri Ankaragücü’yle anılır. Takım alt kümelere düştükçe bundan herkes zarar görecektir. Biz taraftarlar kulübümüzün düştüğü bu durumu gündeme getirmek için bugün açlık grevi başlatıyoruz. Vali, belediye başkanları, milletvekilleri, başbakan ve cumhurbaşkanı ve Ankaralı işadamlarından takımımızın yaşaması için maddi destek bekliyoruz."
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x