Yıldırım: İnanmayan gitsin saysın

21 Mart 2018 Çarşamba 15:31
Bu haber 3015 kez okundu

Başbakan Yıldırım, Beştepe'deki "Milletimizle Birlikte Daha Yeşil Türkiye Buluşması"nda konuştu. Yıldırım, "16 yılda 4 milyar 39 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Bazıları diyor ki, bu kadar fidan dikilmemiştir. İnanmayan gitsin saysın" dedi

Yıldırım: İnanmayan gitsin saysın
 Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Milletimizle Birlikte Daha Yeşil Türkiye Buluşması"nda konuştu.

Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Tarım desteklerini 1,8 milyardan 15 milyarın üzerine çıkardık. "Daha Yeşil Bir Türkiye'yi Birlikte İnşa Edelim" kampanyasını bugün itibariyle başlatıyoruz. Bu kampanya vesilesiyle cumhurbaşkanımız Türkiye'de her hanenin reisine bir mektup gönderecek. Bu kampanyanın başladığı bildirilecek. 16 yılda 4 milyar 39 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Bazıları diyor ki, bu kadar fidan dikilmemiştir. İnanmayan gitsin saysın. Ben şahidim bölünmüş yolların üzerinde yetişkin ağaçlar diktik. Yolları daha güzel hale getirdiler. Ülkenin yüzde 29'u ormanlarla kaplı. 2023'e kadar yüzde 30'a çıkaracağız. Ormanları kırsal kalkınmanın lokomotifi olarak görüyoruz. "

Memurlar.Net
Anahtar Kelimeler inanmayansaysın

Yorum Gönder

@name x