"türkiye Dostu Bir Liderdi "

24 Ocak 2015 Cumartesi 14:17
Bu haber 864 kez okundu

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Kral Abdullah, Türkiye dostu bir liderdi" dedi. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Kayseri’de valiliği ziyaret etti. Kendisinin Kayseri’nin damadı olduğunu dile getiren Başbakan Yardımcısı...

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Kral Abdullah, Türkiye dostu bir liderdi" dedi.
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Kayseri’de valiliği ziyaret etti. Kendisinin Kayseri’nin damadı olduğunu dile getiren Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Başbakan yardımcısı olduktan sonra Valiliğimize ilk ziyaretimiz. Aslında Kayseri’nin damadıyım. Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte defalarca Kayseri’ye geldik. Sayın Abdullah Gül döneminde de burada çok programlarımız oldu. Kayseri gerçekten bizim medari iftiharımız olan şehirlerden bir tanesidir. Gurur kaynağımız ve her yönüyle gerçekten büyük bir gelişme içerisinde. Yeni Türkiye zaten marka şehirler ile inşa edilecek. Kayseri’de güzel performans ve başarılar ortaya koyuyor. Dünyada ülkeler değil, şehirler yarışıyor. Bu şehirler arası rekabet sadece ülke içerisinde ki şehirler değil, dünya üzerindeki şehirler birbirleri ile yarışıyor. Kayseri’de bizim dünya çapında diğer şehirler ile yarışabilecek düzeye ulaşmış bir şehirdir. Bugün hem Bölge Gazetecilik Yarışması’nın ödül töreni var hem de yerel basın ile buluşmamız olacak. Basının da yereli ve ulusalı kalmadı. Yerel basının da hem farklı platformlardan yayın yapabiliyor. Kayseri’de de yerel basının son dönemde gelişme kaydetmesini memnuniyetle takip ediyoruz. Akşam yerel basın ile buluşup ödül töreni gerçekleştireceğiz. Yarında inşallah AK Parti’nin kongresini gerçekleştireceğiz. 2 günlük bir Kayseri programı için burada bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

"KRAL ABDULLAH, TÜRKİYE DOSTU BİR LİDERDİ"
Suudi Arabistan kralı için Türkiye genelinde ilan edilen 1 günlük yası da değerlendiren Akdoğan, "Suudi Arabistan kralına öncelikle Allah’tan rahmet diliyorum. Hem Türkiye dostu bir liderdi hem de uzunca yıllardır bizde AK Parti iktidarı olarak 12 yıldır iyi ilişkiler içerisindeydik. Gayet iyi ilişkiler içerisindeydik ve kaybını da üzüntü ile karşıladık. Ülke olarak da 1 gün milli yas ilan ettik. Bugün bayraklar yarıya indirildi. Cumhurbaşkanımız cenaze törenine katıldı. Bölgesel işbirliği açısından hem de İslam dünyası arasındaki işbirliği açısından Kral Abdullah gerçekten gayretli çalışmalar ortaya koymuştu. Ben hem Suudi Arabistan devletine hem de Suudi Arabistan halkına taziyelerimi iletiyorum" şeklinde konuştu.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x