Kral Abdullah’a "filistin"li Taziye Mesajı

23 Ocak 2015 Cuma 12:05
Bu haber 673 kez okundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kral Abdullah, başta Filistin meselesi ve Suriye’deki durum olmak üzere İslam dünyasının ve bölgemizin ortak sorunlarının çözümü için fevkalade gayretler sarf etmiştir” dedi. Suudi Arabistan Kralı...

Kral Abdullah'a
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kral Abdullah, başta Filistin meselesi ve Suriye’deki durum olmak üzere İslam dünyasının ve bölgemizin ortak sorunlarının çözümü için fevkalade gayretler sarf etmiştir” dedi.
Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “değerli kardeşim” diye hitap ettiği Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz Al Suud’un vefatını derin bir teessürle öğrendiğini ifade etti.

“TÜRKİYE VE TÜM İSLAM ÜLKELERİNCE BÜYÜK TAKDİR VE ŞÜKRANLA ANILACAKTIR”
Suudi Arabistan Kralı Abdullah’a Allah’tan rahmet niyaz ettiğini, kardeş Suudi Arabistan halkına taziyelerini ilettiğini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:
“Suudi Arabistan halkının refah ve kalkınmasına büyük hizmetlerde bulunmuş olan Kral Abdullah, İslam aleminin işbirliği ve dayanışmasını güçlendirme yolunda da önemli katkılarda bulunarak, başta Filistin meselesi ve Suriye’deki durum olmak üzere İslam dünyasının ve bölgemizin ortak sorunlarının çözümü için fevkalade gayretler sarfetmiştir. Kral Abdullah’ın ayrıca, İslam dünyasının iki önemli şehri Mekke ve Medine’de yaptığı hizmetler Türkiye ve tüm İslam ülkelerince büyük takdir ve şükranla anılacaktır.”

“KATKILARI DAİMA ŞÜKRANLA HATIRLANACAK”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye olarak Kral Abdullah’ın görevde bulunduğu süre zarfında Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi yönünde yaptığı katkıların da daima şükranla hatırlanacağını ifade ederek, “Bu acılı günde, köklü kardeşlik ilişkilerimizin bulunduğu Suudi Arabistan’ın kraliyet ailesine ve halkına milletim ve şahsım adına başsağlığı diliyor, en samimi taziyelerimi sunuyorum” dedi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x