G.saray’dan Olaylarla Ilgili Açıklama

22 Kasım 2014 Cumartesi 12:56
Bu haber 469 kez okundu

Galatasaray Kulübü, Galatasaray Liv Hospital’ın Kızılyıldız ile dün akşam oynadığı basketbol maçı öncesinde çıkan olayda, 1 Sırp taraftarın bıçaklanarak hayatını kaybetmesine ilişkin açıklama yaptı. Sarı-kırmızılı kulübün...

G.saray'dan Olaylarla Ilgili Açıklama
Galatasaray Kulübü, Galatasaray Liv Hospital’ın Kızılyıldız ile dün akşam oynadığı basketbol maçı öncesinde çıkan olayda, 1 Sırp taraftarın bıçaklanarak hayatını kaybetmesine ilişkin açıklama yaptı.
Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"21 Kasım 2014 Cuma akşamı Erkek Basketbol Takımımızın Kızılyıldız’a karşı oynadığı Euroleague karşılaşmasından önce Abdi İpekçi Spor Salonu’nun dışında, sokaklarda, Kızılyıldız taraftarlarınca başlatılan olaylar kamuoyuna intikal etmiştir. Galatasaray Spor Kulübü olarak, Sırbistan vatandaşı Marko Ivkovic’in bu olaylar sırasında hayatını yitirmesinden dolayı duyduğumuz derin üzüntülerimizi bildiririz. Olay ile ilgili, emniyet güçlerimiz gerekli bütün araştırmaları yaparak, kamuoyunu aydınlatacaktır. Adli bir vaka olan bu olayın Galatasaray Spor Kulübü ve taraftarlarıyla bir ilgisi olmadığı kanaatindeyiz. Sporun esas amacına gölge düşüren şiddetin, kimden ve ne şekilde gelirse gelsin kabul edilemez olduğunu bir kere daha vurgulayarak, spor sahalarında huzurun hakim olmasını diliyoruz."
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x