Demirtaş’tan Tsipras’a Kutlama

26 Ocak 2015 Pazartesi 15:35
Bu haber 766 kez okundu

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Yunanistan’da seçimi kazanan Alexis Tsipras’ı kutladılar. HPD’den yapılan açıklamaya göre Demirtaş ve Yüksekdağ’ın mesajı şöyle:"Sevgili Alexis Tsipras, HDP olarak...

Demirtaş'tan Tsipras'a Kutlama
HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Yunanistan’da seçimi kazanan Alexis Tsipras’ı kutladılar.
HPD’den yapılan açıklamaya göre Demirtaş ve Yüksekdağ’ın mesajı şöyle:
"Sevgili Alexis Tsipras, HDP olarak 25 Ocak’ta yapılan genel seçimlerde elde ettiğiniz tarihsel zafer nedeniyle sizi ve şahsınızda tüm Yunanistan halkını kutluyoruz. Sahiplendiğiniz adalet, eşitlik ve özgürlük ilkelerinin neo-liberal Troyka’nın Yunanistan halkına yaşatmış olduğu baskı cenderesini aşacağına inanıyoruz. Tüm dünyada ezilen halkların eşitliğini ve özgürlüğünü kendisine şiar edinmiş iki kardeş parti olarak, HDP-Syriza dayanışmasını ve stratejik işbirliğini önemsiyor; dünya halklarına küresel kapitalist sistem tarafından dayatılan her türlü baskı ve adaletsizliğin dünyanın her yerinde açığa çıkan özgürlükçü ve eşitlikçi yapılarla kurulacak güçlü ittifaklar ve dayanışmayla bertaraf edileceğine inanıyoruz. Katedeceğiniz yolda başarılar diliyor, yoldaşça duygularla sizleri ve tüm Yunanistan halkını selamlıyoruz."
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x