Davutoğlu Tunceli’de Cemevinde

23 Kasım 2014 Pazar 15:18
Bu haber 527 kez okundu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, inceleme ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Tunceli’de cemevini ziyaret etti. Başbakan Davutoğlu ve beraberindeki heyet Tunceli Valiliği’nin ardından geniş güvenlik önlemleri altında il merkezinde bulunan Tunceli...

Davutoğlu Tunceli'de Cemevinde
Başbakan Ahmet Davutoğlu, inceleme ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Tunceli’de cemevini ziyaret etti.
Başbakan Davutoğlu ve beraberindeki heyet Tunceli Valiliği’nin ardından geniş güvenlik önlemleri altında il merkezinde bulunan Tunceli Cemevi’ni ziyaret etti. Girişte Alevi Dedesi ve aynı zamanda Cemevi Dernek Başkanı Ali Ekber Yurt tarafından karşılanan Başbakan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ve beraberindeki heyetle birlikte Pir Sultan Abdal heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından cemevine giren Davutoğlu ve beraberindekiler, içeride yaklaşık yarım saat kaldı.

ALEVİ AÇILIMI İLE İLGİLİ 12 MADDELİK DOSYA BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NA VERİLDİ
Cemevi dedelerinin Başbakan Davutoğlu’na Alevi açılımı ile ilgili 12 maddelik bir dosya sundukları belirtildi. Basına kapalı olarak gerçekleşen cemevi ziyaretinin ardından çıkışta bir vatandaş Başbakan Davutoğlu’nun elini öpmeye çalıştı. Başbakan Davutoğlu, elini öpmeye çalışan orta yaşlardaki vatandaşa müsaade etmediği gibi, vatandaşın elini kendisi öpmeye kalkıştı. Vatandaş da buna müsaade etmeyerek Başbakan Davutoğlu ile tokalaştı. Bir süre elini öpmeye çalıştığı vatandaşla sohbet eden Davutoğlu, daha sonra cemevinden ayrıldı.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x