Chp Liderinden Karne Mesajı

23 Ocak 2015 Cuma 15:46
Bu haber 691 kez okundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sevgili anneler, babalar; çocuklarınızı notlarına göre değil, yüreğinizdeki ana-baba sevgisiyle kucaklayın ve onlara nottan çok daha değerli olduklarını hissettirin” dedi.CHP Genel Başkanı Kemal...

Chp Liderinden Karne Mesajı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sevgili anneler, babalar; çocuklarınızı notlarına göre değil, yüreğinizdeki ana-baba sevgisiyle kucaklayın ve onlara nottan çok daha değerli olduklarını hissettirin” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 18 milyon öğrenci, 900 bin öğretmen ile anne ve babaları yakından ilgilendiren karne tatili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kılıçdaroğlu mesajında, “Okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda okuyan yaklaşık 18 milyon evladımız çalıştı, yoruldu, ter döktü ve sıra karnelerini almaya, iki haftalık karne tatiline başlamaya geldi. Bu iki haftalık tatil süresince öğrencilerimiz de, 900 bin öğretmenimiz de yorgunluk atacaklar, eğlenecekler, dinlenecekler ve okullarına güler yüzle, moralle, geleceğe güvenle bakarak dönecekler. Sevgili anneler, babalar siz de çok iyi biliyorsunuz ki eğitimde fırsat eşitliği yok. Giderek ticarileşen eğitim dünyasında çocuklarımız yarış atı gibi koşturuluyor. Bu koşullarda pekiyilerle, iyilerle dolu karneyi de, kırıkları olan karneyi de getiren bizim çocuklarımız. Çocuklarınızı karnelerindeki notlarına göre değil, yüreğinizdeki ana-baba sevgisiyle kucaklayın ve onlara nottan çok daha değerli olduklarını hissettirin. Bu duygu ve düşüncelerle karnelerindeki notları ne olursa olsun bütün yavrularımızı sevgiyle kucaklıyor, onlara renkli ve özgür bir gök kubbe altında sağlık, mutluluk dolu bir tatil ile başarılar diliyor, öğretmenlerimize, annelere, babalara, velilere de sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x