Büyükşehir Bandosu Öğrencilerle Buluştu

08 Nisan 2015 Çarşamba 12:28
Bu haber 2016 kez okundu

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki bando takımı, minik öğrencilerle bir araya geldi.Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı’nca Viranşehir 75. Yıl İlköğretim Okulu’nda yapılan etkinlikte, çocuklara...

Büyükşehir Bandosu Öğrencilerle Buluştu
Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki bando takımı, minik öğrencilerle bir araya geldi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı’nca Viranşehir 75. Yıl İlköğretim Okulu’nda yapılan etkinlikte, çocuklara bando takımı ve enstrümanlar tanıtılırken, öğrenciler, bando eşliğinde Cumhuriyetimizin önemli milli marşlarını söyledi.
Öğrencilerin ritim duygularını geliştirmeyi amaçlayan etkinlik kapsamında, bando takımının görevi ve milli birlik ve beraberlik ruhunu yansıtan marşlarımızın önemi anlatıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Bando takımı eşliğinde İstiklal Marşı, Gençlik Marşı ve 10. Yıl Marşı gibi marşlarımızı söyleyen öğrenciler, keyifli anlar yaşadı.
15 Haziran tarihine kadar devam edecek proje ile Mersin Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı, belirlenen okullara giderek, öğrencilere bando ve marşlar hakkında bilgi verecek. Devam edecek projeyle her hafta 2 okula gidecek olan bando takımı, köy okullarını da ziyaret edecek.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x