Doğanşehir Devlet Hastanesi’nde Bir İlk Daha

08 Nisan 2015 Çarşamba 12:40
Bu haber 2254 kez okundu

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde Devlet Hastanesi’nde hastalar artık uyutularak endoskopi olabiliyor.Doğanşehir Devlet Hastanesi’nde artık hastalar endoskopilerini hiçbir acı ve rahatsızlık duymadan olabiliyor. Hastane Genel Cerrahi Uzmanı...

Doğanşehir Devlet Hastanesi'nde Bir İlk Daha
Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde Devlet Hastanesi’nde hastalar artık uyutularak endoskopi olabiliyor.
Doğanşehir Devlet Hastanesi’nde artık hastalar endoskopilerini hiçbir acı ve rahatsızlık duymadan olabiliyor. Hastane Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Sedat Atalay tarafından gerçekleştirilen yöntemlerle mide ve kolon gibi rahatsızlıkları bulunan hastalara sedasyon ile endoskopi yapılıyor. Doğanşehir Devlet Hastanesi Başhekimi İrşat Özmen, “Doğanşehir Devlet Hastanesi’nde artık birçok konuda çok iyi durumdayız. Önümüzdeki günlerde hastanemizde yenilikler devam edecek. Şuanda kadın doğum, göz ameliyatları, KBB ameliyatları hekimlerimiz tarafından rahatlıkla yapılıyor. Genel Cerrahi Uzmanı doktorumuz Sedat Atalay tarafından ilçemizde ilk defa uyutularak endoskopi yapılmakta. Doktorumuz bu konuda kendisini yetiştirmiş tecrübeli bir doktor, bu konuda çok şanslıyız” dedi.
Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Sedat Atalay ise, Doğanşehir Devlet Hastanesinde ilk defa sedasyonla endoskopi yaptıklarını belirterek, “Hastalarımız mide, bağırsak ve kolon şikayetleriyle bize baş vuruyorlar. Rahatlıkla hastalarımızı sedasyonla yani uyutarak endoskobi yapıyoruz. Hastalarımız uyudukları için hiçbir ağrı ve sızı hissetmeyeceklerdir. Bu konuda cihazları ve imkanları sağladıkları için özverili çalışan hastanemizin Başhekimi, anestezi uzmanı İrşat Özmen’e teşekkür ederim” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x