masöz bayan istanbul masöz masöz istanbul

"Bollywood’un Kralı" 50 yaşında

02 Kasım 2015 Pazartesi 13:08
Bu haber 14708 kez okundu

Hint Sinemasının en sevilen isimlerinin başında gelen ‘Kral’ lakaplı ünlü oyuncu Shahrukh Khan, 50 yaşına bastı.2 Kasım 1965 tarihinde dünyaya gelen Khan, 1988 yılında rol aldığı bir televizyon dizisi ile kariyerine başladı. Ünlü...

Hint Sinemasının en sevilen isimlerinin başında gelen ‘Kral’ lakaplı ünlü oyuncu Shahrukh Khan, 50 yaşına bastı.
2 Kasım 1965 tarihinde dünyaya gelen Khan, 1988 yılında rol aldığı bir televizyon dizisi ile kariyerine başladı. Ünlü sanatçı çoğunlukla romantik, aksiyon ve komedi türünde olmak üzere 80’in üzerinde Bollywood filminde rol aldı. Dünyada milyonlarca hayranı bulunan Khan, film endüstrisine katkılarından dolayı Hint hükümeti tarafından ’Padma Shri’ ödülüne de layık görüldü.
Shahrukh Khan’ın ilk oynadığı Bollywood filmi 1992 yapımlı ‘Deewana’ oldu. Bu filmde “Raja Sahai” karakterini canlandıran sanatçı, büyük bir başarıya imza attı. Khan’ı dünyaya tanıtan en önemli filmlerinden bir diğeri ise ‘My Name is Khan’ oldu. 11 Eylül saldırıları sonrası ABD’de yaşayan Müslümanların hayatlarının nasıl değiştiğinin anlatıldığı filmde, yabancıların yaşadıkları zorluklara değinildi. Film şimdiye kadar yurtdışında çekilmiş en başarılı Bollywood yapımı olarak kabul edildi.

TÜRK HAYRANLARI UNUTMADI
Öte yandan Türk hayranları da sanatçıyı unutmadı ve onun için bir video hazırlayarak doğum gününü kutladı.
(İHA)
Anahtar Kelimeler
Ajans Malatya


Yorum Gönder

@name x