Derneklerden Karaosmanoğlu’na Ziyaret

08 Nisan 2015 Çarşamba 12:03
Bu haber 1888 kez okundu

Osmanlı Eğitim Ocakları Derneği Kocaeli Şubesi yönetimi ve Kartepe Erzurumlular Derneği, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti.Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Osmanlı Eğitim Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Fatih...

Derneklerden Karaosmanoğlu'na Ziyaret
Osmanlı Eğitim Ocakları Derneği Kocaeli Şubesi yönetimi ve Kartepe Erzurumlular Derneği, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Osmanlı Eğitim Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Fatih Sarman, Kartepe Erzurumlular Derneği Hüseyin Şimşek ve yönetimlerini makamında ağırladı. Ziyarette konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Gelecek nesillere verilecek tarih bilinci noktasında toplumun tüm katmanlarının sorumluluk üstlenmesi gerekiyor. Bu noktada derneklerimizin ve özellikle bu amaçla yola çıkmış sivil toplum kuruluşlarının çok büyük bir görevi var. Tarihi şuurunun oluşmasında derneklerimizin ve bizlerin sorumlulukları büyük. Ecdadımızı tanımak ve geleceğe ışık tutmak için yerel yönetimler olarak sorumluluk alıyoruz. Tarihimizin kıymetli kişiliklerini tanıtmak ve gençlerimize onları iyi anlatmak asli görevlerimiz arasında görüyorum. Uluslararası Karamürsel Alp ve Kocaeli Tarihi Sempozyumu-II bu amaçla düzenlediğimiz geçmişimize yolculuğun güzel bir örneğidir. Vatanımıza sahip çıkmak, gelecek neslin iyi yetişmesiyle olacaktır. Sizler ve bizler bu konuda üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız. Hemşeri dernekleri kültürümüzü, örf ve adetlerimizi gençlerimize iyi öğretmek zorundayız. Derneklerimiz kent kültürünün oluşmasında önemli bir görevi bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x