MİT tırı ihanetinin ‘Can’lı belgeseli

29 Şubat 2016 Pazartesi 11:23
Bu haber 2955 kez okundu

AYM kararıyla tahliye edilen Can Dündar’ın FETÖ ile bağlantısının belgesini Star ortaya çıkardı. MİT tırları manşetini atan Dündar, ihanet operasyonunu yöneten Celepoğlu’nun avukatına ait hukuk bürosu aracılığıyla villasını sattı.

MİT tırı ihanetinin ‘Can'lı belgeseli
Kemal Gümüş - Özel Haber
Cumhuriyet gazetesinin 29 Mayıs ve 12 Haziran 2015 tarihli MİT tırları ile ilgili ihanet manşetleri ardından Can Dündar’ın Ankara’da 2 yıldır satamadığı Rönesans Evleri’ndeki villasını nasıl bir anda sattığına ilişkin belgelere ulaşıldı. Can Dündar, 25 Ekim 2013’te Cumhuriyet gazetesinde işe başladı. Zaman gazetesi ise 14 Kasım 2013’te “Eğitim’de skandal” manşeti ile AK Parti’ye savaş açtı. Can Dündar, 3 Aralık 2013’teki yazısında, “Rüzgar Pensilvanya’dan eser Ankara’da ampuller söner”  ifadesini kullandı. Yine 24 Aralık 2013’te “Piyonlar devrileli sıra şahta” diye yazdı.Bu yazılar 17-25 Aralık darbe girişiminden hemen önce kaleme alınmıştı. Bu konudaki iddianameye göre Dündar darbeden haberdardı ve FETÖ işbirlikçiliği yapıyordu. Bu iddiaya Celal Kara ile yapılan skandal röportaj ve savcı Özcan Şişman’ın Reyhanlı ihanetini de delil olarak gösteriliyordu. Reyhanlı saldırısından MİT görevlilerince iki gün önceden haberdar edilen Şişman operasyon yapmamakta direnince saldırıca 52 vatandaşımız hayatını kaybetmişti.
VİLLA SATILDI
Can Dündar, 2015’in başında iki ismin şaşırtıcı şekilde art arda görevden alınmaları üzerine Cumhuriyet’e genel yayın yönetmeni oldu. 29 Mayıs 2015’te yani 7 Haziran seçimine bir hafta kala Cumhuriyet, MİT tırlarıyla ilgili skandal manşeti attı. Seçimin üzerinden bir hafta bile geçmeden Cumhuriyet’te MİT tırları ile ilgili Jandarma Kriminal analiz sonuçları yayınlandı. İşte bu kritik süreçte Can Dündar’ın Ankara’da 2 yıldır elden çıkaramadığı Çankaya’daki villası da aniden satıldı. Üstelik alan kişi tırları durduran Tümgeneral Hamza Celepoğlu’nun avukatının büro ortağıydı. Celepoğlu’nun avukatı Sönmez Ahi’nin Ceren isimli bayan ile yaptığı telefon görüşmesinde büroyu Can Dündar’dan aldıklarını söylemesi dikkat çekti.
FETÖ ÇARPITIYOR
Dündar, sadece daha önce Aydınlıkta bir kısmı yayınlanan görüntüler sebebiyle tutuklanmadı. Cumhuriyet gazetesinde işe başladıktan sonra FETÖ/PDY’ye üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan tutuklandı.  Aydınlık gazetesi sorumluları hakkında da benzer bir soruşturma yürütülüyor. Bu gazeteye işlem yapılmadığı iddiaları da gerçek dışı...
Can Dündar,  iki yıldır satamadığı villasını Celepoğlu’nun avukatına ait hukuk bürosu aracılığıya elden çıkardı. Tapudaki satışta Celepoğlu’nun avukatı Sönmez Ahi’nin ortağı Mustafa Yılmaz’ın imzası yer aldı.

Star Gazetesi
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x