Kandil’de sır 12 saat!

11 Aralık 2015 Cuma 11:22
Bu haber 14156 kez okundu

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, önce ABD'ye gitti. Ardından Türkiye'ye dönüp karayoluyla Kuzey Irak'a geçti. Ağabeyinin de bulunduğu Kandil'e girdi. Burada sır dolu 12 saat geçirdi

Kandil'de sır 12 saat!
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, üst aklın emrinde kaldı. Doğan Medya, Paralel Yapı, Nişantaşı ve Bebek'ten desteği aldı! Seçimde barajı aştı. Ancak bir kez bile terör örgütü PKK'yı kınamadı. Ağabeyi Kandil'de olan Demirtaş, şimdi de ABD-Kandil hattında tura çıktı. Buna göre Demirtaş, 1 Aralık'ta Washington'a gitti. ABD Başkanı Barack Obama'nın Ortadoğu Danışmanı Robert Malley, ABD Dışişleri Bakanı Yardımcısı Tony Blinken ve kongre üyelerinden Adam Smith ile Beyaz Saray'da bir araya geldi. Tam 6 gün boyunca ABD'de kalan HDP Eşbaşkanı bazı düşünce kuruluşlarının toplantılarına da katıldı. Demirtaş ardından 7 Aralık'ta İstanbul'a geldi. Önce Ankara'ya sonra Diyarbakır'a geçti. İşte HDP Eşbaşkanı'nın sır dolu yolculuğu burada başladı. 

HABUR SINIR KAPISI'NDAN... 

Edinilen bilgilere göre Demirtaş, 8 Aralık'ta karayoluyla Habur Sınır Kapısı'ndan geçip Erbil'e gitti. Daha sonra Erbil ile Duhok arasında bulunan Akra kasabasına geçti. Buradan terör yuvası Kandil'e çıktı. Demirtaş, "Şiyar" kod adlı ağabeyi Nurettin Demirtaş'ın da silahlı eğitim verdiği Kandil'de 12 saat kaldı. Türk jetleri bölgeyi bombalayınca Demirtaş kaçtı. Önceki gün ise Süleymaniye'de Celal Talabani'nin yardımcısı Mala Bahtiyar'la görüştü. Demirtaş, Talabani'yi de ziyaret edecekti. Ancak yerel kaynaklar, "Mesut Barzani, MİT'i ziyaret edince Demirtaş temaslarını yarıda kesti" iddiasında bulundu. Demirtaş'ın bu trafiği ise akıllarda soru işareti bıraktı.

Takvim 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x