Yaralı Köpeğe Baba şefkati

27 Ocak 2015 Salı 10:01
Bu haber 522 kez okundu

Aksaray’da, arabanın çarpmasıyla arka ayağı kırılan köpeğe müdahale eden Hayvan Hakları Koruma Derneği Genel Sekreteri Cemal Doğan, yarasından dolayı saldırganlaşan köpeği önce sakinleştirdi sonra ağzını bağlayarak aracına bindirdi....

Yaralı Köpeğe Baba şefkati
Aksaray’da, arabanın çarpmasıyla arka ayağı kırılan köpeğe müdahale eden Hayvan Hakları Koruma Derneği Genel Sekreteri Cemal Doğan, yarasından dolayı saldırganlaşan köpeği önce sakinleştirdi sonra ağzını bağlayarak aracına bindirdi.
Olay, Yeni Sanayi mahallesinde meydana geldi. Bir köpeğe araç çarptığı ve yaralandığı ihbarı alan Aksaray Hayvan Hakları Koruma Derneği (AKAYKOR) Genel Sekreteri Cemal Doğan, olay yerine geldi. Tel örgünün dibinde çamurun üzerinde yaralı vaziyette yatan köpeğe müdahale etmek isteyen Doğan, yarasından dolayı saldırganlaşan köpeği sakinleştirmek için uğraştı. Saldırılara aldırış etmeden köpeğe bir baba şefkati ile yaklaşan Doğan, yaralı köpeği, “Tamam oğlum, tamam yavrum, tamam babacığım, iyileştireceğim seni. Hadi biraz sakinleş, aferin oğlum. Seveceğim biraz seni tamam mı oğlum. Tamam mı babacığım, Hadi gel oğlum, tamam canım” diyerek sakinleştirdi. Sevgi ve şefkate karşısında uysallaşan köpek kendini sevdirirken, Doğan daha sonra köpeğin ağzını herhangi bir olumsuzluğa karşı iple bağlayarak aracına bindirdi.
Cemal Doğan, bir ihbar üzerine geldiklerini belirterek şunları söyledi: "Köpeğimize araba çarpmış, arka sol ayağı kalçadan itibaren çıkık görünüyor. Hayvanı önce sakinleştirdik. Aşırı derecede sinirliydi. Omurda herhangi bir zedelenme yoksa yürüyebilir. Gerekirse biz bir palet kullanarak yürüteceğiz” dedi.
Yaralı köpek daha sonra araçla Aksaray Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x