Travertenlere Rakip çıktı

25 Ocak 2015 Pazar 10:54
Bu haber 610 kez okundu

Van’ın Muradiye ilçesindeki Muradiye Şelalesi, soğuk hava nedeniyle donarak adeta travertenleri andırıyor. Muradiye Şelalesi, yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Havanın gece eksi 20...

Travertenlere Rakip çıktı
Van’ın Muradiye ilçesindeki Muradiye Şelalesi, soğuk hava nedeniyle donarak adeta travertenleri andırıyor.
Muradiye Şelalesi, yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Havanın gece eksi 20 dereceye düştüğü Muradiye’de, şelale tamamen dondu. Travertenleri andıran şelaleye ziyaretçiler yoğun ilgi gösteriyor.
Balıkesir’in Bandırma ilçesinden şelaleyi görmek için gelen Sevda Ceylan, gördüğü manzaraya hayranlığını gizleyemedi. Ceylan; arkadaşının Muradiye Şelalesi’nin çok güzel olduğunu söylediğini belirterek "Ben çok merak ettim ve arkadaşımı ziyarete gelmişken şelaleyi de göreyim dedim. Anlattıkları kadar var. Muradiye Şelalesi bu haliyle çok güzel görünüyor, iyi ki gelmişim. Bu kış ayında şelalenin mavi gökyüzüyle birleşmesi harika bir görünüm oluşturuyor. Güneş, su ve kar her yönüyle harika. Bu kışlık bir görüntü, yaz aylarında daha güzel olduğunu söylüyorlar. Şimdiden çok merak ettim. Yazın da gelip bu doğa harikasını görmek istiyorum” dedi.
Ceylan, şelalenin doyumsuz güzelliği karşında fotoğraf çekerek Bandırma’daki arkadaşlarıyla paylaştı.
Haydar Gökalp isimli vatandaş ise, buz tutan şelalenin uç noktasına kadar çıkarak sevinç gösterisi yaptı.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x