Kayak Merkezi Ilk Yabancı Misafirlerini Ağırladı

26 Ocak 2015 Pazartesi 09:43
Bu haber 652 kez okundu

Hakkari’nin Yüksekova Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde yürütülen Sağlıklı Ye ve Sağlıklı Yaşa Projesi kapsamında kente gelen Romanya ve Moldovalı öğrenciler, 2800 rakımlı kayak merkezinde kaymanın sevincini...

Kayak Merkezi Ilk Yabancı Misafirlerini Ağırladı
Hakkari’nin Yüksekova Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde yürütülen Sağlıklı Ye ve Sağlıklı Yaşa Projesi kapsamında kente gelen Romanya ve Moldovalı öğrenciler, 2800 rakımlı kayak merkezinde kaymanın sevincini yaşadı.
Bir hafta önce Yüksekova Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde yürütülen proje kapsamında Yüksekova’ya gelen sekiz kişilik Romanyalı ve Moldovalı öğrenciler, Hakkari il merkezini de ziyaret etti. Tercüman Beyar Akgöl ile birlikte Romanya ve Moldovalı öğrenciler, il merkezinden 12 kilometre mesafede bulunan 2800 rakımlı Merga Bütan Yaylası’ndaki kayak merkezine çıktılar. Bir süre önce hizmete açılan Hakkari Kayak Merkezi’nin ilk yabancı misafirleri olan Romanyalı ve Moldovalı öğrenciler, yüksek rakımda hem mangal keyfi yaptılar hem de düşe kalka kaymanın tadını çıkardılar. Burada açıklama yapan grubun lideri Nicoleta Gramada, Yüksekova ilçesinde bir süre kaldıklarını ve insanların çok sıcakkanlı olduğunu söyledi. Gramada, buraya gelmelerine Sağlıklı Ye ve Sağlıklı Yaşa Projesi’nin neden olduğunu belirterek şunları söyledi: "Amacımız buradaki yerel yemekleri tanımak ve kendi yerel yemeklerimizi tanıtmak. Bu projeyle buraya gelip buradaki insanları tanımak çok güzel oldu. Şimdi ise yüksek rakımda kaymanın sevincini yaşıyoruz. Buraların dağları çok güzel. İnşallah bir daha buralara gelmek nasip olur.”
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x