Karnesini Alan Kayak Yapmaya Koştu

25 Ocak 2015 Pazar 09:25
Bu haber 546 kez okundu

Türkiye’nin kış turizmi merkezlerinden Ilgaz Dağı, sömestr tatilinin başlamasıyla vatandaşların akınına uğradı. Karnesini alan Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’ne gelerek, talilin keyfini çıkarıyor. Batı Karadeniz’de, Çankırı-Kastamonu...

Karnesini Alan Kayak Yapmaya Koştu
Türkiye’nin kış turizmi merkezlerinden Ilgaz Dağı, sömestr tatilinin başlamasıyla vatandaşların akınına uğradı. Karnesini alan Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’ne gelerek, talilin keyfini çıkarıyor.
Batı Karadeniz’de, Çankırı-Kastamonu sınırları içinde yer alan ve kar kalınlığının bir metreden fazla olduğu Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’ni tercih eden vatandaşlar, kızağa binerek kayak ve snowboard yapıp tatilin keyfini çıkartıyor. Ayrıca ilk defa kış sporlarıyla tanışan vatandaşlar, öğreticilerden kayak yapmanın inceliklerini öğreniyor.
Eğitim-öğretim yılının ilk döneminin tamamlanması dolayısıyla birçok vatandaş, tatilin keyfini kayak merkezlerinde çıkarıyor. Uludağ, Palandöken, Kartalkaya gibi kayak merkezlerinin yanı sıra Türkiye’nin doğal güzellikleriyle de ünlü Ilgaz Dağı, bugünlerde en hareketli günlerini yaşıyor. Özellikle günübirlikçilerin tercih ettiği Ilgaz Dağı’ndaki oteller tamamen doldu. Kar kalınlığının 1 metreden fazla olduğu dağda, tatilciler kayak yaparak tatilin keyfini çıkarıyor. Kayak merkezinde yaşanan yoğunluk nedeniyle jandarma ekipleri önlemlerini artırırken, yolun trafiğe kapanmaması için bölgede önlem alındı.
Ilgaz Dağı’na ailesiyle birlikte gelen tatilciler, çocuklarına karne hediyesi vermek için Ilgaz Dağını tercih ettiklerini belirterek, “Ilgaz Dağı’nda böyle güzel bir yer olduğu için biz her karne tatilinde buraya geliriz. Burada eğleniriz çocuklarla beraber” dediler.
İstanbul’da kar olmadığı için Ilgaz Dağı’na geldiklerini belirten çocuklar ise, doyasıya karın keyfini çıkarttıklarını ve kaymayı öğrendiklerini söylediler.
Ilgaz Dağı’na üç gündür kar yağdığını ve kayak yapılabilir hale geldiğini belirten bir tatilci, şöyle konuştu: “Çok güzel oldu buraları. Şu an Ilgaz Dağı’nda olmaktan dolayı çok mutluyuz. Çocuklarla beraber geldik. Gayet güzel hava var. Çok güzel bir kış mevsimi geçirdiğimize inanıyorum. Herkes gelmeye başladı yavaş yavaş gelmeye başladı. 15 tatil dolayısıyla. İyi bir kar tatili oluyor çocuklara da 15 tatil açısından Güzel bir tatil olacağını düşünüyorum.”
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x