Japon Medyası Bu Ilde üs Kurdu

23 Ocak 2015 Cuma 13:45
Bu haber 527 kez okundu

Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı ve çevresinde kamp kuran Japon gazeteciler, Suriye’de kaçırılan Japon meslektaşları ile ilgili gelişmeleri dünyaya duyurmak için adeta üs kurdu. IŞİD tarafından esir tutulan 2 Japon Gazeteci ile ilgili...

Japon Medyası Bu Ilde üs Kurdu
Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı ve çevresinde kamp kuran Japon gazeteciler, Suriye’de kaçırılan Japon meslektaşları ile ilgili gelişmeleri dünyaya duyurmak için adeta üs kurdu.
IŞİD tarafından esir tutulan 2 Japon Gazeteci ile ilgili gelişmeleri takip etmek üzere onlarca Japon Gazeteci Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı çevresine üs kurarak gelişmeleri gece gündüz demeden canlı yayında ülkelerine aktarıyor. Saat başı canlı ülkelerindeki televizyon kuruluşlarına canlı yayında bağlanarak Suriye’de kaçırılan Japon meslektaşları ile ilgili gelişmeleri aktarıyor. Japon gazeteciler, ülkelerindeki televizyon kuruluşlarındaki tartışma programlarına da katılarak gelişmeleri sınır hattında aktarıyor. Öncüpınar Sınır Kapısı adete Japon gazetecilerin üstü haline gelirken, bir çok Japon kanalı dönüşümlü olarak muhabirlerine bağlanarak son dakika bilgilerini aktarıyor.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x