Bu Yolda Arabalar Kendi Kendine Gidiyor

26 Ocak 2015 Pazartesi 12:54
Bu haber 494 kez okundu

Aksaray’da, bir yolda araçlar rampa yukarı kendi kendine gidiyor. Manyetik bir alan olarak değerlendirilen yolda araçlar bir süre sonra hızlanarak kısmen rampa olan yoldan yukarı çıkıyor. Aksaray’ın merkeze bağlı Yenipınar köyündeki bir...

Bu Yolda Arabalar Kendi Kendine Gidiyor
Aksaray’da, bir yolda araçlar rampa yukarı kendi kendine gidiyor. Manyetik bir alan olarak değerlendirilen yolda araçlar bir süre sonra hızlanarak kısmen rampa olan yoldan yukarı çıkıyor.
Aksaray’ın merkeze bağlı Yenipınar köyündeki bir yolda araçlar, kısmen rampa olan yolda yukarıya doğru hareket ediyor. Kendi kendine giden arabalar bir süre sonra yolda hızlanarak ilerliyor. Köy halkı tarafından manyetik alan olarak değerlendirilen yol görenleri şaşırtıyor.
Köyde yaşayan Ahmet Canbulut, bölgenin manyetik alan olduğunu söylediklerini belirterek, “Araçlarımızı buraya getirip bıraktığımız zaman araçlarımız kendi kendine gidiyor” dedi.
Helvadere kasabasında yaşayan Murat Kaya da, kasabadan geçerken bölgede manyetik alan olduğunu keşfettiklerini belirterek, “Aracımız bu yolda kendi kendine gidiyor” diye konuştu.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x