"90 Milyonluk Borcun 49 Milyonu Bir Abonenin"

23 Ocak 2015 Cuma 12:24
Bu haber 529 kez okundu

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, Diyarbakır’daki belediyelerin toplam borcunun 90 milyon olduğunu belirterek, “Bu borcun 49 milyonu bir aboneye ait” dedi.DEDAŞ Dicle Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, Gayrettepe’deki...

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, Diyarbakır’daki belediyelerin toplam borcunun 90 milyon olduğunu belirterek, “Bu borcun 49 milyonu bir aboneye ait” dedi.
DEDAŞ Dicle Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, Gayrettepe’deki Dedeman Otel’de bir basın toplantısı düzenleyerek, son günlerde yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı. Diyarbakır’da yaklaşık 260 milyonu bulan elektrik borcunun yaklaşık 90 milyonunun belediyelere ait olduğunu belirten Üstün, “45 abone üzerinden gördüğümüz bu bedel şu anda hiç ödenmiyor diyemeyiz. Çünkü son yapılan hareketle birlikte tamamıyla eskisi gibi devam etmiyor. Bir kısmı ödendi, bir kısmı şu anda sürece bağlandı ve ödeme planı yapılıyor, bazıları da halen müzakere sürecinde. Bu 90 milyonun 49 milyonu bir aboneye ait ve bu aboneyle ilgili olarak da yakın zamanda sizlerle daha net bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.
Bir basın mensubunun, “Bu borç Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin mi?” sorusuna ise Üstün, “Tabii ki Büyükşehir Belediyesi. Diyarbakır’da bir tane belediye binası çatısı altında toplanabilir belediyeler” yanıtını verdi.
Yaşanan bazı engeller nedeniyle verilen hizmetin kalitesinde azalmaların söz konusu olduğunu belirten DEDAŞ Dicle Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, “Bölgemizde hizmet veren bir kurumuz ve bu hizmet veren kurum bir ticarethanenin ötesinde sosyal hizmet de veren, sürekliliği çok önemli olan bir mal tedariki ve hizmet tedariki yapıyor. Bu hizmetin verilmesinde özellikle son zamanlarda yaşanan olaylar gibi olayların yaşanmaması gerekiyor. Özellikle güvenlikle ilgili olarak, çalışmayı engellemeyle ilgili olarak karşımıza çıkan bazı engeller yüzünden verdiğimiz hizmetin de kalitesinde azalmalar, eksilmeler olması söz konusu. Bu tür bir duruma özellikle düşmek istemiyoruz ve bu konuda da bölgenin bir kurumu olarak, bölgenin diğer kurumlarının da bize anlayışla yaklaşmasını bekliyoruz. Özellikle vermek istediğimiz hizmette tek başımıza bu hizmeti veren bir kurum değiliz. Burada kamunun kurumlarını da, belediyenin kurumlarını da yanımızda görüyoruz ve görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x