45 şehir Yarıştı, İstanbul Kazandı

23 Ocak 2015 Cuma 14:30
Bu haber 528 kez okundu

İstanbul, Orta ve Güneydoğu Avrupa’dan 45 şehrin katıldığı “Meeting Star Awards” yarışmasının “En İyi Toplantı Şehri” kategorisinde birinci oldu. Orta ve Güneydoğu Avrupa toplantı sektörü dergisi, “Kongres Magazine” tarafından...

45 şehir Yarıştı, İstanbul Kazandı
İstanbul, Orta ve Güneydoğu Avrupa’dan 45 şehrin katıldığı “Meeting Star Awards” yarışmasının “En İyi Toplantı Şehri” kategorisinde birinci oldu.
Orta ve Güneydoğu Avrupa toplantı sektörü dergisi, “Kongres Magazine” tarafından düzenlenen Toplantı Yıldızları Ödülleri, “Meeting Star Awards” yarışmasında, 2014 büyük ödülünü İstanbul kazandı. Jüri, birinciliği doğa ve kültürel faktörler, genel ve ulaşım altyapısı, turizm altyapısı, mekan ve hizmet kalitesi kriterlerine göre belirledi. Orta ve Güneydoğu Avrupa şehirleri çapında, toplantı yapılan toplam 45 şehir arasından, “En İyi Toplantı Şehri” kategorisinde 5 üzerinden 4, 71 puanla büyük başarı elde ederek İstanbul birinci, Prag ikinci oldu. 21 Ocak 2015’de Slovenya’nın başkenti Lübyana’da, “Conventa Fuarı”nda gerçekleşen ödül törenine, TUGEV- Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bahadır Yaşık ve ICVB- İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Genel Müdürü Özgül Özkan Yavuz katıldı.

KONGRE TURİZMİNİN MARKA ŞEHRİ İSTANBUL
Bahadır Yaşık, ‘’Meeting Star Awards ödülüyle, Dünyanın en önemli kongre ve toplantılarına ev sahipliği yapan İstanbul’un doğal güzelliği, kültürel zenginliği ve mekanları, 8 bin 500 yıllık tarihi ve hizmet anlayışındaki kalitesini bir kez daha duyurmuş olmaktan ve ‘En İyi Toplantı Şehri’ ödülü ile taçlandırılmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Uluslararası kongre sektörünün en önemli birliklerinden biri olan ICCA’nın yayınlamış olduğu 2013 yılı istatistiklerine göre dünya kongre şehirleri arasında ilk 10 da yer alan İstanbul, dünya kongre turizminin marka şehirlerinden biri konumundadır, yenilikçi ve dinamik adımlarla bu marka daha da büyüyecektir” şeklinde konuştu.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x