Tam kablosuz kulaklıkların popülerliği arttıkça, farklı projeler ve yenilikler de sektörde kendini gösteriyor. Akıllı telefonlara veya akıllı saatlere entegre edilen kablosuz kulaklıkların ardından şimdi de 4G desteği sunan tam kablosuz kulaklık konsepti geliştirildi. 

Piyasadaki diğer tam kablosuz kulaklıklarla benzer özelliklere sahip olan iKKO Active Buds, aktif gürültü engelleme özelliğiyle dikkat çekiyor. Bu kulaklık, 6 saate kadar kesintisiz kullanım süresi sunarken, şarj kutusuyla birlikte toplamda 30 saate kadar kullanım imkânı sağlıyor. 

iKKO Active Buds'un en büyük farkı, şüphesiz kutusunda gizli. Bu kutu, bir nevi modifiye Android işletim sistemiyle çalışan minik bir tablet işlevi görüyor. Üzerinde 1.8 inçlik dokunmatik AMOLED ekranı bulunan bu şık kasa, 100 saate kadar kullanım süresi sunuyor. Ancak kulaklıkları da kutu içinde şarj ettiğinizi düşünürsek, yoğun kullanım durumlarında bu sürenin azalabileceğini unutmamak gerekir. 

İçerdiği yerleşik uygulamalarla, iKKO Active Buds önemli işlevler sunuyor. Bu cihaz, GhatGPT üzerinden çalınan müziği ekranda gösterme yeteneği sunuyor. Ayrıca, 40 farklı dilde anlık tercüme yapabilen ve konuşmaları metin haline getirebilen başka bir uygulamayı da içeriyor. 

En önemli özelliği, 4G nanoSIM desteği sunması olan iKKO Active Buds, kullanıcılara telefon görüşmelerini kulaklık üzerinden doğrudan yanıtlama olanağı sağlıyor. Ayrıca, fitness değerlerini takip etme yeteneği de sunuyor. Cihaz, 32GB dahili hafızasıyla daha fazla veriyi saklayabilme özelliği sunuyor. Bu heyecan verici cihaz, kitle fonlama platformlarında büyük bir başarı elde etti ve artık piyasada. Ürünün fiyatı 329 dolar olarak belirlendi. Kitle fonlamasına katılan kullanıcılara ömür boyu ChatGPT erişimi gibi çekici hediyeler sunuldu.