Ermeni Askerler Azeri Askerlere Ateş Açtı

26 Ocak 2015 Pazartesi 15:44
Bu haber 592 kez okundu

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni askerlerin ateş açması sonucu 3 Azeri asker hayatını kaybetti. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Son günlerde işgal altındaki Dağlık Karabağ bölgesinde çok sayıda...

Ermeni Askerler Azeri Askerlere Ateş Açtı
Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni askerlerin ateş açması sonucu 3 Azeri asker hayatını kaybetti.
Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Son günlerde işgal altındaki Dağlık Karabağ bölgesinde çok sayıda kayıplar veren Ermenistan askerleri sınırdaki ağır hataları dolayısıyla daha agresif ve çirkin provokasyona başvurdu. Düşman keşif-sabotaj gruplarını cephe boyu ve Azerbaycan-Ermenistan devlet sınırındaki birliklerin temas hattında mevzilerimize ani saldırı girişimlerinde bulundular. Çatışma sonrasında Ermeniler kayıp vererek geri çekildiler. Azerbaycan ordusundan üç asker hayatını kaybetti ve bazı askerler yaralandı” denildi.
Bakanlık yetkilileri, askerlerin aileleri ve yakınlarına taziye dileklerini iletirken, Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov’un askerlere 3. dereceli "Askeri Hizmet Madalyası" verilmesi yönünde karar aldığı belirtildi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x