Erdoğan, Mogadişu Havalimanı’nı Açtı

25 Ocak 2015 Pazar 11:45
Bu haber 764 kez okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika kıtası temasları kapsamında geldiği Somali’de Mogadişu Havalimanı’nın açılışına katıldı. Afrika temasları kapsamında Cibuti’nin ardından Somali’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkent Mogadişu’da,...

Erdoğan, Mogadişu Havalimanı'nı Açtı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika kıtası temasları kapsamında geldiği Somali’de Mogadişu Havalimanı’nın açılışına katıldı.
Afrika temasları kapsamında Cibuti’nin ardından Somali’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkent Mogadişu’da, Mogadişu Havalimanı’nın açılışına katıldı. Konuşmasında açılışa katılmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu terminal binasının, havalimanının gerçekten çok sıkıntılar çekmiş olan Somali’mize hayırlar getirmesini Allah’tan temenni ediyorum” dedi.
Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ise, “Değerli Cumhurbaşkanı, kardeşim Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Somalili kardeşlerinin yanına hoş geldiniz. Bugün tarihi bir gün, Somali tarihinde önemli bir yer alacak. Somali’nin tarihinde yer aldığınız için çok mutluyuz. Daha önce geldiğiniz Mogadişu ile bugünkü Mogadişu arasında büyük bir fark var. Bu fark sizin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptığı yardımlar ve verdiği emekler sonucunda olmuştur. Somali halkı da bu yardımı unutmayacaktır. Bu terminal Somali halkına büyük bir değişim getirdi. Sadece bu değil alt yapı geliştirildi hastane yapıldı. Siz ve milletvekilleri Mogadişu’ya hoş geldiniz” diye konuştu.
Açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a plaket takdim edildi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x