Yedigöller’e dev yatırım

30 Eylül 2015 Çarşamba 10:45
Bu haber 1124 kez okundu

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Yedigöller Milli Parkı’na dev bir yatırım gerçekleştirdi. 2015 yılı yatırım programında yer alan milli parkın yol çalışmaları tamamlanırken, enerji nakil hattı çalışmaları ise hızla devam ediyor....

Yedigöller'e dev yatırım
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Yedigöller Milli Parkı’na dev bir yatırım gerçekleştirdi. 2015 yılı yatırım programında yer alan milli parkın yol çalışmaları tamamlanırken, enerji nakil hattı çalışmaları ise hızla devam ediyor.
Bolu şehir merkezi ile Yedigöller Milli Parkı arasında kalan yolun, stabilize olan 24 kilometrelik kısmının sıcak asfaltlama çalışması Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapıldı. Özverili çalışmalar neticesinde gece yarısı tamamlanarak trafiğe açılan yol projesi kapsamında 5 milyon 500 bin TL harcandı. Yine bu güzergah üzerinde Yedigöller Milli Parkı’na ait enerji nakil hattı projesi de devam ediyor. Proje kapsamında enerji nakil hattı asfalt altına kapalı sistem olarak inşa ediliyor. Yüzde 85’lik kısmı tamamlanan projenin Aralık ayı sonunda bitirilmesi hedefleniyor. Enerji nakil hattının proje maliyeti ise 3 milyon 800 bin TL.
Projelerin tamamlanmasıyla milli parka toplam 9 milyon 300 bin TL’lik yatırım gerçekleştirilmiş olacak.

“MİLLİ PARKIMIZA ULAŞIM KOLAYLAŞACAK”
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, son dönemlerde özellikle milli parklara büyük yatırımlar yaptıklarını kaydederek, “Yedigöller Milli Parkı’na 9 milyon 300 bin TL’lik bir yatırım daha gerçekleştirdik. Yapımını tamamladığımız yol çalışması ile milli parkımıza ulaşım kolaylaşacak. Böylece ziyaretçiler milli parka daha rahat ve konforlu bir şekilde ulaşacaklar. Yine enerji nakil hattını yer altına alarak alanın enerji kaynaklı sorunlarını da gidermiş olacağız” ifadelerini kullandı.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x