Volkswagen’deki skandal Audi ve Porsche’ye de sıçradı

03 Kasım 2015 Salı 10:26
Bu haber 9409 kez okundu

Avrupa’nın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen’de yaşanan emisyon skandalı, kardeş kuruluşları olan Audi ve Porsche’ye de sıçradı. ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) emisyon hatasının VW Touareg (2014), Porsche Cayenne (2015) yanı sıra...

Volkswagen'deki skandal Audi ve Porsche'ye de sıçradı
Avrupa’nın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen’de yaşanan emisyon skandalı, kardeş kuruluşları olan Audi ve Porsche’ye de sıçradı.
ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) emisyon hatasının VW Touareg (2014), Porsche Cayenne (2015) yanı sıra Audi A6 Quattro modelleri, A7 Quattro, A8, A8L ve Q5 ortaya çıktığını savunurken, Porsche bu zamana kadar EPA’nın iddialarını reddetmişti.
ABD Çevre Koruma Ajansı’nın ‘emisyon değerleri değiştirildiği, çıkan gazların çevreye zarar verdiği’ ön raporunun ardından Porsche, iddiaları araştıracaklarını ve gerçeği ortaya çıkarmak için de EPA ile yakın bir işbirliği içerisinde olacaklarını duyurdu. Ortaya çıkan yeni skandalla ilgili olarak açıklama yapan Porsche, bahsi gecen modellerden 2014 yılından beri ABD’de on binlerce araç satıldığını ifade ederek, 11 milyon aracın geri çağrılma kararından sonra lüks modellerde de olması ekonomik zarardan fazla prestij kaybının olacağını söyledi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x