Facebook interneti yavaş kullanıcılarına çözüm buldu

08 Ekim 2015 Perşembe 12:02
Bu haber 1268 kez okundu

Sosyal medya devi Facebook, internet hızı düşük olan kullanıcılarını daha aktif hale getirmek için bir takım çalışmalar yaptı.1 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en aktif kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook...

Facebook interneti yavaş kullanıcılarına çözüm buldu
Sosyal medya devi Facebook, internet hızı düşük olan kullanıcılarını daha aktif hale getirmek için bir takım çalışmalar yaptı.
1 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en aktif kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook sadece 2G sinyal erişimine sahip, Hindistan Brezilya ve Meksika gibi ülkelerde kullanıcıları daha rahat Facebook erişimi sağlaması adına Haber Kaynağı üzerinden bir takım değişikliklerde bulunacak. Bu sayede içerikler mobil şebeke ve cihaz türüne bağlı olarak daha tasarruflu şekilde yüklenecek. Mobil cihazları üzerinden zayıf bağlantı ile içerikleri görüntülemek isteyen kullanıcılar, daha az video paylaşımı görecek, fotoğraflar ise düşük kalitede yayınlanacak.
Facebook mühendislik direktörü Tom Alison, "Haber Kaynağı gün boyunca düzenli olarak kontrol edilmek istenen bir üründür ve yavaş bağlantı ile bunu yapmak mümkün değil" dedi. Alison ayrıca zayıf bağlantıya sahip olan alanlarda daha hızlı bir Haber Kaynağı deneyimi sunmak için Hindistan’a bir ekip gönderdiklerini söyledi.
Her geçen gün kendini yenileyen Facebook’un kullanıcılarını daha aktif bir hale getirmeye yönelik bu çalışmalardan kısa sürede verimli bir geri dönüşüm alması bekleniyor.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x