En çok Almanya’yla görüştük

02 Ekim 2015 Cuma 11:51
Bu haber 1548 kez okundu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), telefonla en çok trafik alınan ve trafik gönderilen ülkeleri açıkladı. Buna göre, ülkemizden en çok telefonla aranılan ülke Almanya olurken, en çok telefon trafiği gelen ülke de Almanya oldu.BTK’nın...

En çok Almanya'yla görüştük
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), telefonla en çok trafik alınan ve trafik gönderilen ülkeleri açıkladı. Buna göre, ülkemizden en çok telefonla aranılan ülke Almanya olurken, en çok telefon trafiği gelen ülke de Almanya oldu.
BTK’nın internet sitesinde yayınlanan “Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 2015 Yılı 2. Çeyrek Pazar Verileri Raporu’nda en çok ‘Alo’ denilen ülkeler açıklandı. BTK’nın raporunda telefonla en çok aranan ve aranılan ülkeler sıralamasına da yer verildi. 2015 yılı ikinci çeyreğinde mobil şebekelerden en fazla trafik gönderilen ve alınan ilk beş ülkeye yer verilirken gerek alınan gerekse gönderilen trafik bakımından Almanya ilk sırayı aldı.Almanya’nın ardından İngiltere, Rusya, Türkmenistan ve Fransa en fazla trafik gönderilen diğer ülkeler oldu.
Yurtdışından ülkemize telefonla yapılan aramalarda en fazla trafik alınan ülke yine Almanya oldu. Almanya’nın ardından ise en çok trafik alınan ülkeler Rusya, Avusturya, Suudi Arabistan ve Irak olarak sıralandı.

EN ÇOK "ALO AMBULANS" DEDİK
BTK’nın raporuna göre 2015 yılı Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında sabit telefonlardan en çok aranan kısa numara 112 Sıhhi İmdat telefonu oldu. Aynı dönemde, 182 (Hastane Randevu), 186 (Elektrik Arıza), 155 (Polis İmdat) ve 170 (Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi) en sık aranan diğer kısa numaralar arasında yer aldı. Mobil cep telefonu operatörlerinden en çok aranan kısa numara ise yine 112 Sıhhi İmdat telefonu oldu.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x