Apple’ın hedefinde Playstation ve Xbox var

08 Eylül 2015 Salı 13:49
Bu haber 1551 kez okundu

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden Apple, mobil ve bilgisayar dünyasından sonra oyun dünyasına da girmeye hazırlanıyor.İngiliz Telegragh Gazetesi’nin haberine göre teknoloji devi Apple, yarın San Francisco’da düzenleyeceği etkinlikte...

Apple'ın hedefinde Playstation ve Xbox var
Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden Apple, mobil ve bilgisayar dünyasından sonra oyun dünyasına da girmeye hazırlanıyor.
İngiliz Telegragh Gazetesi’nin haberine göre teknoloji devi Apple, yarın San Francisco’da düzenleyeceği etkinlikte Apple TV ismini verdiği multimedya ürününü kullanıcılara sunacak. Amerikan devinin böylece Sony’nin PlayStation, Microsoft’un Xbox One ve Nintendo’nun Wii konsollarına ciddi rakip olması bekleniyor.
Şirket tarafından üretilecek oyun konsollarına dokunsal sensörleri olan kumanda eklenecek böylece kullanıcılara daha gerçekci bir ortam oluşturulmuş olacak. Cihazın yeni versiyonunun ekim ayında satışa çıkması bekleniyor. Apple TV, oyun konsolu ile birlikte daha fazla kitleye ulaşmayı hedeflerken oyun konsolları dünyasına yeni bir nefes getirmesi bekleniyor.
iPhone 6’da yer alan A8 işlemcisinden güç alacak yeni Apple TV’de ayrıca depolama oranı artırılacak. Fiyatının ise 150 dolar olması bekleniyor.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x