Protestoculara Polis Müdahalesi

23 Kasım 2014 Pazar 17:25
Bu haber 577 kez okundu

Partisinin merkez ilçe kongresi ve bir dizi ziyaret için Tunceli’ye gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir grup tarafından protesto edildi. Polis, gösterici gruba plastik mermi ve biber gazıyla müdahale etti. Erzincan ziyaretinin ardından helikopterle...

Protestoculara Polis Müdahalesi
Partisinin merkez ilçe kongresi ve bir dizi ziyaret için Tunceli’ye gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir grup tarafından protesto edildi. Polis, gösterici gruba plastik mermi ve biber gazıyla müdahale etti.
Erzincan ziyaretinin ardından helikopterle Tunceli’ye gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun merkez Moğultay Mahallesi’nde bulunan belediye binasını ziyaret edeceğini öğrenen Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) üyesi bir grup, Cumhuriyet Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Polis, göstericilerin geçişine izin vermeyince gerginlik yaşandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ziyareti nedeniyle civar illerden ve ilçelerden kent merkezine getirilen çok sayıda polisin müdahalesiyle protestocu grup dağılırken, kent merkezindeki geniş güvenlik önlemleri devam ediyor.
Öte yandan kent merkezindeki protesto nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Tunceli Belediyesi’ne yapmayı planladığı ziyaretin iptal edildiği öğrenildi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x