"öcalan’a özgürlük" Istediler

24 Ocak 2015 Cumartesi 14:25
Bu haber 811 kez okundu

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ile Halkların Demokrasi Partisi (HDP) tarafından “Öcalan’a Özgürlük” adı altında yürüyüş düzenlendi. Öğle saatlerinde il ve ilçe belediye eş başkanları, DBP, HDP il ve ilçe eş başkanları, Kürdi-Der,...

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ile Halkların Demokrasi Partisi (HDP) tarafından “Öcalan’a Özgürlük” adı altında yürüyüş düzenlendi.
Öğle saatlerinde il ve ilçe belediye eş başkanları, DBP, HDP il ve ilçe eş başkanları, Kürdi-Der, İHD, Barış anneleri, STK temsilcileri, ilçelerinde gelenlerinde aralarında bulunduğu binlerce kişi Bulvar Caddesi üzerinde bulunan DBP binası önünde toplandı. Kalabalık burada ellerinde bulunan “Öcalan’a Özgürlük” ve değişik pankartlarla yürüyüşe geçti. Binlerce kişiden oluşan kalabalık Cumhuriyet Caddesi üzerinden Musa Anter, Çevre yolu üzerinden Pagan Caddesi güzergahını kullanarak basın açıklamasının yapılacağı Bulvar Caddesi üzerindeki belediye binası önüne kadar yürüdüler. Hastane kavşağında ise kalabalık arasında kalan TOMA aracının bazı gruplar tarafından taşlanması üzerine araya giren partililer tarafından gruba hemen müdahale ederek olası olayların önüne geçildi. Belediye binası önünde basın açıklamasını okuyan DBP Hakkari İl Eş Başkanı Musa Çiftçi, Öcalan’ın Kürt sorununun çözümü konusunda ısrarından asla vaaz geçmediğini ifade ederek, “Barışın öncüsü olan Öcalan’ın biran önce özgürlüğüne kavuşturulmasını istiyoruz” dedi.
Yapılan basın açıklaması sonrasında Belediye Eş Başkanı Dilek Hatipoğlu, kadınlarla kol kola girerek bir süre halay çekti. Yürüyüş olaysız bir şekilde sona ererken şehrin değişik noktalarında ise olası olaylara karşı zırhlı araçlar eşliğinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x