Koordinat Levhaları Hayat Kurtardı

26 Ocak 2015 Pazartesi 18:48
Bu haber 886 kez okundu

Uludağ’da snowboard yaparken yoğun siste kaybolan bir kişi, jandarmanın diktiği ve üzerinde koordinatların yazılı olduğu tabelalar sayesinde kurtarıldı. Edinilen bilgiye göre, kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’daki Cennetkaya...

Koordinat Levhaları Hayat Kurtardı
Uludağ’da snowboard yaparken yoğun siste kaybolan bir kişi, jandarmanın diktiği ve üzerinde koordinatların yazılı olduğu tabelalar sayesinde kurtarıldı.
Edinilen bilgiye göre, kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’daki Cennetkaya mevkinde snowboard yapan O.İ., Bağlı Köyü istikametine gittiği sırada bastıran yoğun siste kayboldu. 156 jandarma ihbar hattını arayan O.İ., ’C-9’ yazan tabelanın yaklaşık 700 metre aşağısında olduğu söyledi. Bunun üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, coğrafi konum belirleme sistemi üzerinden O.İ.’nin yerini tespit etti. 8 personel ve 4 kar motorundan oluşan Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timi, arazi şartlarının olumsuzluğundan dolayı son 1.5 kilometrelik yolu yaya olarak yürümek zorunda kaldı. Mahsur kalan O.İ., Bağlı Köyü merası olarak adlandırılan bölgede bulunarak kurtarıldı.
Yapılan ilk müdahalenin ardından O.İ.’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x