Hırsız Tam 6 Mahalleyi Mağdur Etti

24 Ocak 2015 Cumartesi 21:50
Bu haber 1197 kez okundu

Mersin’in Tarsus ilçesinde, trafodan kablo ve bakır donatı hırsızlığı yapmak isteyen kişi, elektrik akımına kapılarak yaralandı. Olay sırasında trafonun patlaması nedeniyle de yaklaşık 6 mahalle elektriksiz kaldı. Alınan bilgiye göre,...

Hırsız Tam 6 Mahalleyi Mağdur Etti
Mersin’in Tarsus ilçesinde, trafodan kablo ve bakır donatı hırsızlığı yapmak isteyen kişi, elektrik akımına kapılarak yaralandı. Olay sırasında trafonun patlaması nedeniyle de yaklaşık 6 mahalle elektriksiz kaldı.
Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Mahallesi’nde D-400 Karayolu kenarındaki 15 bin KW’lık akımın bulunduğu Elektrik Dağıtım Merkezi’ne giren bir kişi, trafolar üzerinde akım geçişini sağlayan bakır donatıları sökmeye başladı.
Elektrik Dağıtım Merkezinin içinde yaklaşık 20 dakika boyunca trafolardan bakır baraları söktüğü öne sürülen A.T (33) trafonun büyük bir gürültü ile patlamasına neden oldu. Patlamanın etkisiyle savrulan ve yaralanan A.T, yaklaşık 6 mahallenin elektriksiz kalmasına neden oldu.
Olayı yaralı olarak atlatan şüpheli A.T, 112 Acil Servis ekipleri tarafından Elektrik Dağıtım Merkezi’nden çıkartıldı. Ambulansla Tarsus Devlet Hastanesi’ne kaldırılan A.T, polis ekipleri tarafından gözaltına aldı.
Şüphelinin bakır bara ve kablo çalmak için trafoda TEDAŞ çalışanları hasar tespiti yaptı. TEDAŞ ekipleri tarafından yapılan çalışmanın ardından karanlığa gömülen mahallelere elektrik enerjisi yeniden verildi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x