Çocuk Parkında Baz Istasyonu Mu Olur ?

24 Ocak 2015 Cumartesi 13:20
Bu haber 581 kez okundu

Bursa’da, vatandaşların eylemlerine rağmen çocuk parkına baz istasyonu kuruldu. Geçtiğimiz aylarda Merkez Yıldırım ilçesinin Mollaarap Mahallesi sakinleri, Çobanbey Dinlenme Parkı’na aydınlatma için dikildiği söylenen direğin baz istasyonu...

Çocuk Parkında Baz Istasyonu Mu Olur ?
Bursa’da, vatandaşların eylemlerine rağmen çocuk parkına baz istasyonu kuruldu.
Geçtiğimiz aylarda Merkez Yıldırım ilçesinin Mollaarap Mahallesi sakinleri, Çobanbey Dinlenme Parkı’na aydınlatma için dikildiği söylenen direğin baz istasyonu olduğunu öğrenince sokağa döküldü. İstasyonun çocuk parkının yanına yapılmasını istemeyerek eylem yapan vatandaşlar, işlemin hemen iptalini istedi. Fakat ekipler, vatandaşın tepkisine rağmen istasyonu kurdu. Çocuk parkının hemen yanındaki baz istasyonu düşündürücü görüntüler oluşturdu.
Mollaarap Muhtarı Elif Serbez, eylemlerine rağmen istasyonun kurulmasının çok üzücü olduğunu ifade ederek, “Çocuk parkının içine baz istasyonu mu olur? O kadar eylem yaptık. İmza kampanyası düzenledik. Bunu istemediğimizi belirttik. Cumhuriyet Savcılığı’na müracaat ettik. Yetkili bir çok kişiyle ulaşarak sıkıntımızın giderilmesini istedik. Ona rağmen istasyonu kurdular. İdare Mahkemesi’ne müracaat edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi ile GSM operatörü arasındaki kiralama sözleşmesinin iptalini istiyoruz. İçler acısı bir manzara oluştu. Çocuklarımız hiç mi düşünülmüyor?” diye konuştu.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x