Chp’li Vekilden Suç Duyurusu

26 Ocak 2015 Pazartesi 13:48
Bu haber 525 kez okundu

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, adliye girişinde aracının aranmak istediğini savunarak, adliyenin özel güvenliği hakkında suç duyurusunda bulundu.Bir davayı takip etmek üzere Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gelen CHP İstanbul...

Chp'li Vekilden Suç Duyurusu
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, adliye girişinde aracının aranmak istediğini savunarak, adliyenin özel güvenliği hakkında suç duyurusunda bulundu.
Bir davayı takip etmek üzere Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gelen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, adliyenin ana girişinde aracının özel güvenlik tarafından durdurularak aranmak istediğini iddia etti. Adliyenin özel güvenliği hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Tanal, daha sonra bir basın açıklaması yaptı. Adliyeye kendi kullandığı aracı ile giriş yapmak istediğini belirten Tanal “Özel güvenlik görevlisi ne milletvekili olduğumu söyleyerek bariyerin açılmasını istedim. Bana aracın aranması gerektiğini söylediler” dedi.
Milletvekili olduğunu söyleyip, “Lütfen bariyeri kaldırın geçiş yapmak istiyorum” demesine rağmen kendisine “Geçiş yapmanıza izin vermeyiz” denildiğini belirten Tanal, “Kendim aracımdan inerek bariyeri kaldırdım ve aracımla geçtim. Burada anayasadaki milletvekilinin dokunulmazlık ve arama yapılmayacağının ihlali suçu işlenmiştir. Bunla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundum” dedi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x