AK Parti Marmaris'te aday adaylığı başvuruları başladı

01 Ekim 2013 Salı 20:11
Bu haber 176 kez okundu

AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete, belediye başkanlığı aday adaylığı başvuru sürecinin başladığını, son başvuru tarihinin 1 Kasım Cuma olduğunu açıkladı.Kadem Mete, 30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde aday adayları...

AK Parti Marmaris'te aday adaylığı başvuruları başladı
AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete, belediye başkanlığı aday adaylığı başvuru sürecinin başladığını, son başvuru tarihinin 1 Kasım Cuma olduğunu açıkladı.

Kadem Mete, 30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde aday adayları ile ilgi açıklamalar yaptığı basın toplantısında, şu an herhangi bir adaya söz verilmediğini, adayların teşkilat yoklamasının ardından merkez yoklaması ile seçileceğini söyledi. İlçe teşkilatı olarak yapılan başvuruları alıp gerekli yerlere iletmekle mükellef olduklarını ifade eden Mete, “Adaylar konusunda ne bir taraf oluruz ne de bir diktamız olur. Karar verecek olan AK Parti Genel Merkezi’dir. Bu yüzden ilçe başkanı olarak herhangi bir adaya söz verme durumumuz olamaz. Birilerine söz vermediğim için de kendimi suçlu hissetmiyorum.” diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Kadem Mete başvurular hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Belediye meclisi üyelikleri için bizzat yazılı olarak ilçe başkanlıklarına yapılacaktır. Teşkilatta görevli olup aday adayı olanların istifaları zorunludur. Ancak halen belediye başkanı, belediye ve il genel meclisi üyesi olup aday adayı olanların istifaları gerekmemektedir. Partimiz milletvekilleri, il ve ilçe başkanlarının 1 ve 2. derecede yakınları, milletvekili ve başkanlıkların aynı bölgesinden aday olamazlar.”

Aday adaylığı için belirlenen ücretleri açıklayan Mete, "Partimizden aday adayı olmak isteyenler ilçemizde bin 500 TL, büyük şehir belediye meclis üyelik adaylıkları için 750 TL olarak uygulanacaktır. Kadın adaylarımızda bu oran yarısı olarak uygulanacaktır. Engelli aday adaylarımız için bu oran dörtte biri olarak uygulanacaktır." şeklinde bilgi verdi.

İlçede konuşulan bazı iddiaları cevaplandıran Mete, Hisarönü köyü, Değirmen Yanı Mahallesi'nde yapılması planlanan imam hatip lisesi projesinin hazır olduğunu, en yakın zamanda yapımına geçileceğini, Asparan mevkiine de yapılacak eğitim kampüsü için 140 dönümlük alana başvuracaklarını söyledi. Mete, Marmaris’e 1 ay içersinde ihaleye çıkacak olan, içersinde kitap okunacağı, müzik ve tiyatro gibi sanatsal faaliyetlerin yapılabileceği, spor yapılabileceği yerler olmak üzere çok fonksiyonlu bin 600 metrekare kapalı alana bir gençlik merkezi kazandıracaklarını sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x