Hacıosmanoğlu’na bir eleştiri de Bakan’dan

30 Ekim 2015 Cuma 13:36
Bu haber 1183 kez okundu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun "Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız" açıklamasına, “Herkes kendi seviyesince konuşuyor. Ben bunun cevabını Karadeniz’in...

Hacıosmanoğlu'na bir eleştiri de Bakan'dan
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun "Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız" açıklamasına, “Herkes kendi seviyesince konuşuyor. Ben bunun cevabını Karadeniz’in dik duran kahraman kadınlarına bırakıyorum” yanıtını verdi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kurumlarında yetişen ödül almış sporcu çocuklarla Rixos Otel’de bir araya geldi. Etkinliğe ödüllü sporcular ve eski milli futbolcu Tanju Çolak da katıldı. Etkinliğin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Gürcan, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Gaziantepspor maçının ardından yaptığı ‘Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız. Bizi kadın gibi yaşatmaya da kimsenin gücü yetmez’ açıklamalarına cevap vererek, “Herkes kendi seviyesince konuşuyor. Ben bu sorunun cevabını Karadeniz’in dik duran kahraman kadınlarına bırakıyorum” ifadelerini kullandı.
Eski Milli Futbolcu Tanju Çolak da Hacıosmanoğlu’nun açıklamalarını değerlendirerek, “Bende Karadenizliyim, Hacıosmanoğlu’nun ilk defa yaptığı hata değil. Tarzı bu, kabul edilebilir mi? onu Türkiye’ye tüm Türk kadınlarına bırakıyorum cevabını. Şık ve etik olmadı. Bundan sonra nasıl olsa tartışılır, çok mu konuşulur, evet. Kabul edilir mi? Hayır, asla kabul edilebilir değil” cevabını verdi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x