Dünyanın ortak sorunu 'terörizm' Bakü'de masaya yatırıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 128 kez okundu

BAKÜ (CİHAN)- Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bugün “Terörün Önlenmesinde İşbirliğinin Geliştirilmesi” konulu uluslar arası

Dünyanın ortak sorunu 'terörizm' Bakü'de masaya yatırıldı
BAKÜ (CİHAN)- Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bugün “Terörün Önlenmesinde İşbirliğinin Geliştirilmesi” konulu uluslar arası konferans başladı. Açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in yaptığı konferans iki gün devam edecek.
İlham Aliyev, dünyanın ortak problemi olan terörle ilgili ülkesinde yapılan konferansın büyük önem arz ettiğini ifade etti. Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov başkanlığında devam eden konferansta, terörü besleyen kaynaklar üzerinde duruluyor. Türkiye’nin de temsil edildiği konferansa Birleşmiş Milletler ( BM) de destek veriyor. Konferansa 50 ülke ve 20 uluslararası kuruluştan temsilciler katılıyor.
Konferansta basına bilgi veren Türk Konseyi Genel sekreteri Halil Akın, terör sorunun günümüzde çok büyük önem arz ettiğini bildirdi. Akıncı, genel sekreteri olduğu konseye üye olan ülkelerin terör sorunu ile yakından ilgilendiklerinin altını çizdi.
Türkiye heyetini temsil eden Büyükelçi Tunç Üğdül de mikrofonlara yaptığı açıklamada Türkiye’nin 40 yıldır çeşitli terör sorunu yaşadığını hatırlattı. Üğdül'' PKK'dan DHKPC'ye, 17 Kasım örgütünden ASALA’ya çok sayıda terör örgütü Türkiye’yi hedef almıştır. Bundan dolayı da ülkemizin çok önemli deneyimi var''dedi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x