Şehit aileleri ve gazilere 'Devlet övünç madalyalası' verildi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 159 kez okundu

HATAY (CİHAN)- Çanakkale Zaferi'nin 98’inci yıldönümü ve Şehitleri Anma günü dolayısıyla Hatay’da ilk

Şehit aileleri ve gazilere 'Devlet övünç madalyalası' verildi
HATAY (CİHAN)- Çanakkale Zaferi'nin 98’inci yıldönümü ve Şehitleri Anma günü dolayısıyla Hatay’da ilk tören Antakya şehitliğinde düzenlendi.

Vali Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 2’nci Hudut Alayı ve Garnizon Komutanı Kurmay Albay Hasan Polat, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Hakan Kokusever şehitliğe çelenk koydu.

Törende şeref defterini imzalayan Vali Lekesiz “Milletimizin kaderini değiştiren bu destansı mücadele ile milletimizin hür ve bağımsız yaşamaya olan sevdasını bir kez daha gösterdiniz. Her karışına al kanlarınız ile suladığını kutsal vatan toprakları üzerinde huzur içerisinde yaşayan ve her geçen gün daha da güçlenen devletimizin sağladığı imkânlarla geleceğe umutla bakan milletimizin her bir ferdi siz aziz şehitlerimize müteşekkirdir.” sözlerini yazdı.

Törende yapılan saygı atışının ardından şehitliği gezen protokol üyeleri, şehit ailelerine bir kez daha başsağlığı mesajlarını iletti. Program daha sonra kültür merkezinde devam etti. Burada şehit yakınlarına ve gazilere devlet övünç madalyaları takdim edildi.

Şehit polis memurları Nurullah Güldü, Abdullah Cem Seçer, Coşkun Akşit, Kadir Alcıoğlu, Hasan Karacan; şehit askerler Jandarma Uzman Onbaşı Fahrettin Aksu, Jandarma Piyade Uzman Çavuş Kürşat Can, Jandarma Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Gözübüyük, Jandarma Piyade Çavuş Mesut Cengiz’in yakınlarına ayrıca Gaziler Başkomiser Abdi Deviren, Jandarma Onbaşı Murat Kuru’ya madalyaları takdim edildi.

Madalya töreninin ardından Erol Bilecik Endüstri Meslek ve Teknik Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Çanakkale Ruhu” konulu oratoryo sahnelendi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x