Kayseri Serbest Bölgesi'nde fiber optik data kablosu üretilecek

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 270 kez okundu

KAYSERİ (CİHAN)- Kayseri Serbest Bölgesi'nde (KAYSER) yeni bir fabrika daha üretime başlıyor. Bu

Kayseri Serbest Bölgesi'nde fiber optik data kablosu üretilecek
KAYSERİ (CİHAN)- Kayseri Serbest Bölgesi'nde (KAYSER) yeni bir fabrika daha üretime başlıyor. Bu yıl üretime başlamasıyla 100 kişiye istihdam sağlayacak fabrikada bakır, fiber optik data kablosu ile aksesuar üretimi yapılacak.

        Kayseri Melikgazi Belediyesi ve KAYSER Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç, serbest bölgede incelemelerde bulunarak, işyerlerini gezdi. Büyükkılıç, yeni açılacak BOYHES tesislerinde yapılacak üretimle ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

        Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesi’nin gerek kapsadığı alan gerek ise yatırımcılara sağladığı kolaylık ve alt yapı yatırımları açısından son derece cazip bir bölge olduğunu belirtti. Bölgenin gün geçtikçe büyüdüğünü vurgulayan Büyükkılıç, yeni fabrikaların kurulduğunu bu yıl 100 kişi istihdam kapasiteli bakır ve fiber optik data kabloları ile aksesuarların üretimi için bir işyerinin açılacağını belirtti.

        Haziran ayında üretime başlayacak BOYHES Kablolama Sistemleri tesislerini gezen ve işyeri sahibi Mustafa Boydak’tan bilgiler alan Büyükkılıç,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x