Çanakkale şehitleri, Edirnekapı Şehitliği'nde anıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 135 kez okundu

İSTANBUL (CİHAN)- 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü nedeniyle Edirnekapı

Çanakkale şehitleri, Edirnekapı Şehitliği'nde anıldı
İSTANBUL (CİHAN)- 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü nedeniyle Edirnekapı Şehitliği'nde program düzenlendi. Programa katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve çok sayıda vatandaş, dua edip şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

İstanbul Valiliği tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi için Edirnekapı Şehitliği'nde tören düzenlendi. Törene, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, çok sayıda emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu ile şehit yakınları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende şehitlik anıtına çelenklerin konulmasından sonra protokol konuşmaları yapıldı.

Günün anlam ve önemini hatırlatan Vali Mutlu, “Bu vatan toprakları, canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizin kanı ile sulanmıştır. Ülkemizin bugünlere gelmek için çok sıkıntılar, zorluklar yaşamıştır. Milletimizin her ferdi, şehitlerimizin emanetini, değerini korumak şuuru ile yaşamaktadır. Çanakkale savaşı, sadece bizim değil, dünyanın yakın tarihi için de cesaret, fedakarlık, iman, erdem, onur ve saygı abidesidir. Bu şuurla şehitlerimiz gönüllerde yaşatarak ülkemizi geleceğe taşımak için çalışıyoruz. İnanıyoruz ki yarınlarımız daha güzel daha güçlü olacaktır. Çanakkale, bu ülkenin canı pahasına nasıl korunduğunun en müşahhas örneklerindendir. Ruhları şad olsun.” dedi
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x