Çanakkale şehitleri dualarla anıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 127 kez okundu

BURDUR (CİHAN)- 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla Burdur Şehitliği'nde düzenlenen programda mezarlara karanfiller

Çanakkale şehitleri dualarla anıldı
BURDUR (CİHAN)- 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla Burdur Şehitliği'nde düzenlenen programda mezarlara karanfiller bırakıldı, dualar okundu.

Şehitlikte 18 Mart kutlamaları çerçevesinde saygı duruşu ve saygı atışı yapıldı, İstiklal Marşı okundu, protokol tarafından çelenk sunuldu. Şehit özel defterini imzalayan Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, şehit mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı, dua etti. Şehit özel defterine, milletin şehitlere minnettar olduğunu yazan Vali Nurettin Yılmaz şu satırları kaleme aldı: “Bu vatan için canlarınız pahasına vermiş olduğunuz emsalsiz mücadeleyle milletimizin bu güzel topraklarda hür ve müstakil yaşamasını sağladınız. Bastığımız yerleri topraktan öte vatan olmasını sağlayan ve vatan-toprak kavramını zihinlerimizde kutsal bir emanete dönüştüren sizlerin bu emanetini yüceltmek, bizlere emanet olan bu topraklara aynı şuurda sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli şekilde devretmek bizim en önemli ve zorunlu vazifemizdir.”

Şehit aileleri de yakılarının mezarı başında dua etti. Şehit aileleriyle sohbet eden Vali Yılmaz, bir ihtiyaçları olup-olmadığını sordu. Mezarlar başında hatim duası okundu, İl Müftüsü Osman Artan tarafından dua edildi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x