Akyazı’da iş sağlığı ve güvenliği anlatıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 92 kez okundu

SAKARYA (CİHAN)- İş güvenliğini artırmak için işyerlerinde eğitim çalışması yapılmalı <br/>Sakarya Girişimci ve

Akyazı'da iş sağlığı ve güvenliği anlatıldı
SAKARYA (CİHAN)- İş güvenliğini artırmak için işyerlerinde eğitim çalışması yapılmalı
Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği (SAGİAD), Akyazı ilçe dernek binasında işverenlere,’İşçi Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’ konulu bilgilendirme semineri verildi.
Konuşmacı olarak İş Sağlığı ve İş Güvenliği (İSG) uzmanı Özlem Uysal'ın katıldığı seminerde; 6331 Sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği hakkında bilgi verildi.

İSG uzmanı Uysal, iş yerindeki kaygan zeminin ve gürültünün iş sağlığı ve güvenliği konusunda sorun oluşturan nedenler arasında olduğunu belirtti. Birçok konuda iş yerinde önlemlerin alınmasının gerekliliğine vurgu yapan Uysal, iş sağlığı ve güvenliği için iş yerlerinde en alttan en üstteki kişiye kadar herkesin içerisinde olduğu bir eğitim çalışması yapılması uyarısında bulundu.
İş güvenliği konusunda bazı risklerin olduğuna işaret eden Uysal,”Risk değerlendirmesinde iki şey vardır. Birincisi iş yerindeki veya ekipmandaki tehlikelerin tespiti. Mesela iş yerindeki gürültü bir tehlikedir. Gürültü sonucunda oluşacak etkilerden işitme kaybı bunun riskidir. Zeminin kaygan olması bir tehlikedir. Kaygan zeminde kayarak düşmek olayın riskidir. O zaman kişiler bulundukları yerde iyi bir risk değerlendirmesi yapmak zorundadır. Tabi bunu yaparken çalışanları da olayın içersine katmak gerekiyor. Yani bir kalite çemberi oluşturmak gerekiyor.”diye konuştu.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x