Çanakkale Deniz Zaferi coşkuyla kutlandı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 123 kez okundu

ÇANAKKALE (CİHAN)- 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıl

Çanakkale Deniz Zaferi coşkuyla kutlandı
ÇANAKKALE (CİHAN)- 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi kutlamaları Çanakkale Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreniyle başladı. Törene hükümeti temsilen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ayrıca Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mesut Özel, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve çok sayıda milletvekili, asker, muharip gazi, bürokrat ve sivil toplum kuruluşu üyeleri, gazi çocukları ile öğrenciler katıldı. Çelenklerin sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının yanı sıra 21 pare top atışı yapıldı. Bayrağın göndere çekilmesi ile program sona erdi.

CHP'DEN FARKLI ÇELENK

Bu arada CHP, Atatürk anıtına alternatif çelenk sunarken, ADD'li grup ise Atatürk anıtına karanfil bırakarak 'Gençliğe hitabeyi okudu. CHP'nin çelenk sunma törenine Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ile Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil ile Tamer Genç katıldı.

Bihlun Tamaylıgil yaptığı konuşmada; Çanakkale ruhunun önemine dikkat çekerek,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x