Bahçeli: Eylemsizlik kararı verilirse kimse aceleyle sevinmemeli

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 139 kez okundu

TRABZON (CİHAN)- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Abdullah Öcalan’ın Nevruz'da yapacağı belirtilen eylemsizlik

Bahçeli: Eylemsizlik kararı verilirse kimse aceleyle sevinmemeli
TRABZON (CİHAN)- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Abdullah Öcalan’ın Nevruz'da yapacağı belirtilen eylemsizlik kararına kimsenin ‘aceleyle sevinmemesi ve gafilce olumlu anlamlar yüklememesi’ gerektiğini söyledi.

Seçim çalışmaları için çıktığı Karadeniz turu kapsamında Trabzon’a gelen MHP lideri Bahçeli, partisinin il teşkilatınca Zorlu Grand Hotel’de düzenlenen törene katıldı. Otele gelişinde coşkulu kalabalık tarafından ‘lidere sadakat şerefimizdir’ sloganlarıyla karşılanan Bahçeli, oteldeki kısa bir dinlenmenin ardından törenin yapıldığı solana geçti. Salona son yapıldan genel kuruldaki rakibe Trabzon Milletvekili Koray Aydın ile giren Bahçeli’ye, partililer sevgi gösterilerinde bulundu. Kendisine ayrılan bölümde Koray Aydın ile yan yana oturan Bahçeli, yanına gelen engelli bir gençle de kısa süre sohbet etti.

    Buradaki konuşmasında iktidara yönelik ağır eleştirilerden bulanan MHP lideri, çözüm süreciyle ilgili de eleştiriler yaptı. Sürecin kısaca, PKK’nın önce elini tetikten çekerek eylemsizlik kararı alacağı arkasından sınır dışına güvenli bir şekilde çıkacağı veya çıkartılacağı, sonrasında da silahları bırakacağı şeklinde özetlendiğine değinen Bahçeli, “Önümüzdeki hafta kutlayacağımız Nevruz Bayramı öncesinde de terörist başının çatışmasızlık çağrısında bulunacağı iddiaları her kafadan duyulmaktadır.” dedi.

    Bu mümkün olarsa PKK’nın neyin karşılığında çatışmasızlık kararı vereceği, hangi tavizlerin sonucunda silah bırakacağının ise bir türlü açıklanmadığını ifade eden Bahçeli, “Başbakan Erdoğan hala sorduğumuz onca sorunun cevabını vermekten acizdir. Ve hala çözüm süreciyle neyin çözüleceği, nelerin hedeflendiği ve nereye varılmak istendiği gerçek anlamda ortaya konulmamıştır. PKK terör örgütü piknik yapmak için dağa çıkmadığına göre nasıl silahlara veda edecektir? Bu kandırmaca sisi altında Başbakan ve hükümeti İmralı canisiyle örgütüne neyin umudun vermiştir?” diye sordu.

    
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x