TAGİD, Hindistanlı işadamlarını ağırladı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 153 kez okundu

TEKİRDAĞ (CİHAN)- Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği'nin (TAGİD) davetlisi olarak Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine

TAGİD, Hindistanlı işadamlarını ağırladı
TEKİRDAĞ (CİHAN)- Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği'nin (TAGİD) davetlisi olarak Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine gelen 20 Hindistan'lı işadamı, işbirliği fırsatlarını yerinde değerlendirdi.

Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) Genel Sekreteri Nihat Biçer, Trakya bölgesinin özellikle de Tekirdağ ve çevresinde yeniden yapılandırılan sanayii çalışmaları, Ergene Havzası ıslah planları bölgesinin yatırım ve ticari cazibesini iyice arttırdığını, bu günlerde bölgenin yabancı yatırımcıların ilgi odağı olmaya başladığını söyledi. Biçer, ''Önceki günlerde Tagid olarak, Endonezya, Filipinler, Kosova, Kolombiya, Bulgaristan, Ukrayna, Romanya, Kırgızistan gibi ülkeleri ağırladık. Bugün de Hindistandan gelen işadamları ile üyelerimizi buluşturup, görüşmeler yaptırdık.11 Nisan'da Mısır'dan 20 işadamını ağırlayacağız. Amacımız yabancı yatırımcıyı ülkemize yatırım için getirmek. Türk işadamlarını da dünyanın 150 ülkesindeki panter derneklerimizin de desteği ile oralarda yatırım yapmalarınaı yardımcı olmak. 10 gün önce gelen Ukraynalı bir heyet Çorlu Avrupa Serbest Bölgesinde (ASB) büyük bir un fabrikası kurma çalışmaları başlattı. Biz kendilerini ASB yöneticileri ile görüştürdük ve takip ediyoruz. Yeter ki ülkemiz kazansın.'' dedi.

Hindistan Tekstil Derneği Başkanı Vinod Kumar Balwantrai, ''Çorlu'da çok güzel karşılandık. Çorlu ve bölgesi yatırıma çok müsait. ASB'de büyük yatırımı olan Poliplex Benim enişteme ait. Heyet içerisinde bir firmamız Adana’da 500 milyon dolarlık bir yatırım yapacak. Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan’a ve Tagid‘e bize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim'' dedi.

Hindistanlı işadamlarının gezi ve iş görüşmeleri sonrasında, Tagid Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özkan tarafından, Hindistan Tekstil Derneği Başkanı Vinod Kumar Balwantrai'ye Osmanlı tuğrası hediye etti. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x