Suriyelilerin yaşadığı dram, Saraçhane’de sergileniyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 100 kez okundu

İSTANBUL (CİHAN)- Suriyelilerin yaşadığı dramı yansıtan fotoğraflar, Fatih Saraçhane Parkı’nda sergileniyor. Vatandaşlar, yağmura

Suriyelilerin yaşadığı dram, Saraçhane'de sergileniyor
İSTANBUL (CİHAN)- Suriyelilerin yaşadığı dramı yansıtan fotoğraflar, Fatih Saraçhane Parkı’nda sergileniyor. Vatandaşlar, yağmura rağmen sergiye ilgi gösterdi.

Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu üyesi bir grup, Saraçhane Parkı’nda Suriye’deki dramı anlatan fotoğraflardan oluşan sergi açtı. ‘İstanbul’dan özgür Suriye halkına selam olsun’ yazılı pankart açıp Fatih Camii’nden parka kadar yürüyen grup, Esed aleyhine sloganlar attı.

Grup adına yapılan basın açıklamasında, “İnsanca bir yaşam umuduyla sokağa dökülen mazlum ve kardeş Suriye halkı, desteğimizi ve dualarımızı bekliyor. 70 binden fazla Suriyeli kardeşimiz Esed rejiminin mermileri ve bombalarıyla can verdi. 250 binden fazla kayıp ve tutuklu var. Katliamlar devam ederken dünya suskun, dünya sessiz. Özgürlük ve adalet ayaklanmasının ikinci yılı biterken kardeşlerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Türkiye’yi, Suriye halkıyla dayanışmaya çağırıyoruz.” denildi.

Basın açıklamasının ardından vatandaşlar sergiyi gezdi. Yağmura rağmen vatandaşların sergiye ilgisi dikkat çekti.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x